Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mersin rekorları bekliyor

“Artık şehir, ruhen, kalben ve aklen 17. Akdeniz Oyunları’na odaklandı”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Akdeniz Oyunları’na hazır olduklarını belirterek, tesislerin açılışını 9 Haziran’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağını söyledi.

GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 20-30 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 17. Akdeniz Oyunları kapsamında tesislerde incelemelerde bulunmak ve yetkililerle durum değerlendirmesi yapmak üzere Mersin’e gitti. Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörlüğü’nde Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Kılıç, tüm tesisleri gezdiğini ifade etti.
Tesislerde gelinen nokta itibariyle Mersin’in artık Akdeniz Oyunları’na hazır durumda olduğunu dile getiren Kılıç, artık tesislerle ilgili spor malzemelerinin yerleştirilmesi gibi ufak rötuşlar kaldığını, bunları da hızla tamamlamaya çalıştıklarını kaydetti.

“YAPILAN TESİSLER KUSURSUZ OLACAK”

OYUNLAR  Köyü’nde çevre düzenleme çalışmaları aşamasına geldikleri bilgisini veren Kılıç, bunları da pazar gününe kadar tamamlamayı planladıklarını aktardı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, tesislere giden yolları oyunlar öncesinde makul bir takvim içerisinde ve büyük bir hızla yetiştirmesini beklediklerini belirten Kılıç, “Mersin’de gerçekten hep beraber büyük bir sınav veriyoruz. 17. Akdeniz Oyunları’na kusursuz, eksiksiz biçimde, el birliğiyle hazırlanıyoruz. Bu süre boyunca Mersin’den gördüğümüz destek için tüm paydaşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“AÇILIŞA ERDOĞAN DA KATILIYOR”

9 Haziran Pazar günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Mersin’e geleceğini ve Akdeniz Oyunları spor tesislerinin toplu açılışlarını gerçekleştirileceğini bildiren Kılıç, açılışların ardından kalan 10 günlük sürede artık işin ulaşım, güvenlik, temizlik, yemek, konaklama ve kentsel dokuyla gelen konukların buluşturulmasına yönelik insan organizasyonu boyutuna odaklanacaklarını söyledi.
 “Bu boyutta da Mersin’in yerel yöneticilerine, medyasına, 7’den 70’e Mersin’de yaşayan herkesin katkısına ve konukseverliğine cidden ihtiyacımız var” diyen Bakan Kılıç, Türk insanının konukseverliğinin gelenlere gösterilmesi ve ‘Üç Kıta Tek Yürek’ sloganıyla elbirliği ile çalışılması gerektiğinin altını çizdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler