« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mersin rekora hazır

2009’da Pescara’da 23 ülkeden 3 bin 458 sporcu katılımı ile kırılan Akdeniz Oyunları rekoru, Mersin’de 32 branşta 24 ülkeden yaklaşık 6 bin sporcu ve teknik ekiple tarih olacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

AKDENİZ ülkelerinin olimpiyatları sayılan Akdeniz Oyunları’nın 17’ncisine ev sahipliği yapacak olan Mersin, hareketli günlerini yaşamaya hazırlanıyor.
Oyunlar için Mersin ve Adana’da birçok tesis yapıldı. 3 bin 500 kişi kapasiteli Akdeniz Köyü’nün yanı sıra Mersin Stadyumu, bin 550 kişilik Erdemli Atış Poligonu, cimnastik salonu, 100 seyirci kapasiteli spor salonu ve bocce salonu kente kazandırılan tesisler arasında yerlerini aldı. Nevin Yanıt Atletizm Pisti, tenis kortları, 7 bin 500 kişi kapasiteli Servet Tazegül Spor Salonu, olimpik yüzme havuzu ve boks müsabakalarının yapılacağı 500 seyirci kapasiteli spor salonu, oyunlar için hazırlandı.

Adana’ya da yeni tesis

Hentbol, binicilik, kano ve kürek branşlarına ev sahipliği yapacak Adana’da ise yeni tesislerin yapımında sona yaklaşıldı.Mersin, son oyunların düzenlendiği İtalya’nın Pescara kentinin elinde bulunan katılımcı rekorunun yeni sahibi olacak. Mersin, 2009 yılında Pescara’nın sahip olduğu 3 bin civarında sporcu ve teknik heyet sayısın ikiye katlayacak.Pescara’da 23 ülkeden 3 bin 458 sporcunun katıldığı son organizasyonun rekoru, Mersin’de 32 branşta 24 ülkeden yaklaşık 6 bin sporcu ve teknik ekibin katılımıyla tarih olacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler