MERSİN HABERLERİ

Mersin Milli Eğitim’in E-içerik Eğitimleri Sürüyor

IHA
17.08.2015 - 17:34Son Güncelleme :

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NIN E-İÇERİK EĞİTİMLERİ KAPSAMINDA MERSİN'DEKİ COĞRAFYA ÖĞRETMENLERİNE YÖNELİK EĞİTİMLER BAŞLADI.

IHA

Milli Eğitim Bakanlığı’nın E-İçerik Eğitimleri kapsamında Mersin’deki coğrafya öğretmenlerine yönelik eğitimler başladı.
Mersin Suphi Öner Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen eğitimlerin açılışına, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürlüğü İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık Arslan, Mersin İl Milli Eğitim Müdür Vekili Erol Özdemir, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cevat Çakar, SEBİT Genel Müdür Yardımcısı Sadi Türeli katıldı.
Açılışta konuşan YEĞİTEK İletişim Daire Başkanı Arslan, eğitim teknolojisi alanında birçok değişimin yaşandığını ifade ederek, bu değişimlerin birçoğuna ise bizatihi tanıklık ettiklerini söyledi. Hedef kitlelerinin öğrenciler olduğunu kaydeden Arslan, hazırlanan eğitim materyallerinin öğrencilerin etkin ve kalıcı öğrenmelerini sağlayacak şekilde üretilmesi gerektiğini kaydetti.
Çocukların yeteneklerini geliştirebilecekleri eğitim ortamlarının oluşturulmasının önemi üzerinde duran İl Milli Eğitim Müdür Vekili Özdemir ise “klasik yöntemleri kullanmamızın yanında çağın gereklerine uygun yöntemleri de kullanmamız gerekiyor” dedi.
Fatih Projesi kapsamında okullara etkileşimli tahtaların dağıtıldığını ifade eden Özdemir, tahtaların içeriklerinin hazırlanmasında halihazırda yapılan e-içerik eğitimlerinin taşıdığı değere işaret etti. Eğitimin sadece öğrencilerin yeteneklerinin geliştirildiği bir süreç olmadığının altını çizen Özdemir, “Eğitim aynı zamanda bir kişilik inşa etme sürecidir. Çocuklarımızın zihinsel kapasitelerini geliştirirken onların kişilik ve ahlak yapılarını geliştirecek yapıları da inşa etmemiz gerekiyor” diye konuştu.
SEBİT Genel Müdür Yardımcısı Türeli de Fatih Projesi kapsamında yıllardır çok yoğun çalışmalar gerçekleştirildiğini dile getirerek, şimdiye kadar öğretmen eğitimleri, okullara etkileşimli tahtaların kurulması ve internet bağlantılarının sağlanmasının Fatih Projesi’nde ön plana çıktığını bildirdi. Türeli, bundan sonra ise teknolojinin eğitimde etkin bir şekilde kullanılması için e-içeriklerin geliştirilmesi üzerinde yoğunlaşacaklarını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin Milli Eğitim’in E-içerik Eğitimleri Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin Milli Eğitim’in E-içerik Eğitimleri Sürüyor haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:23
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı