« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mersin Karşıyaka maçının gelirini bağışlıyor

Beko Basketbol Ligi takımlarından Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin, hafta sonu Pınar Karşıyaka ile yapacağı maçta elde edilecek gelirin şehit ailelerine bağışlanacağı bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kulüp başkanı Erol Ertan, yaptığı yazılı açıklamada, son zamanlarda Türkiye'nin verdiği şehitlerin herkesin yüreğini yaktığını, ulusal çapta başlatılan yardım kampanyasına Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak katkı sunmak istediklerini belirtti.

Yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusunda, 20 Ekim Cumartesi günü Edip Buran Spor Salonunda Pınar Karşıyaka ile yapacakları maçın gelirini şehit ailelerine bağışlayacaklarını ifade eden Ertan, şunları kaydetti:

“Maç geliri belki maddi anlamda çok küçük bir katkı olacak. Ama bu maça bilet alarak giren her sporsever şehitlerimizin geride bıraktığı ailelerine yardım edecek. Kahraman Mehmetçiklerimizin geride bıraktığı ailelerine ulusça sahip çıkılması gerekiyor. Bu nedenle tüm Mersinlileri salonu doldurmaya davet ediyorum. Mersin'deki tüm sivil toplum kuruluşları ve iş adamlarını da bu kampanyaya destek vermeye çağırıyorum.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler