« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mersin İY'ndan Polat'a sert tepki

Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat’a tepki gösterdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ADNAN POLAT'IN AÇIKLAMALARI

Kahramanlı, “Mersin İdman Yurdu 85. yaşında koca bir çınardır. Polat sanırım bizi başka takımlarla karıştırıyor. Mersin'i böyle küçümsemek kimsenin haddine değil” dedi.

Mersin İdman Yurdu ile Galatasaray Kulübü arasında yaşanan Bogdan Stancu gerginliği sürüyor. Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Toplantısı’nda konuşan Başkan Adnan Polat, Stancu konusunda da açıklamalarda bulundu. Polat, “Stancu üzerinden karalama yapıyorlar. Birisi çıkıyor karalamalarda bulunuyor ve herkes bundan yararlanmaya çalışıyor. Romanya’da şampiyon olan takımın santrforunu 1. ligde küme düşmemeye oynayan Mersin’e 300 bin Euro’ya kiralayacaklarmış!" açıklamasına Mersin idman Yurdu’ndan sert cevap geldi.

“HERKES HADDİNİ BİLSİN”

Mersin İdman Yurdu camiasının 85 yıllık bir kulüp olduğunu ifade eden Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, Adnan Polat bizi başka takımlarla karıştırmasın dedi. Bogdan Stancu olayının yaşanan bir olay olduğunu ve Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Işık’ın bu doğrultuda olan olayları anlattığını ifade eden Kahramanlı, “O dönemde fiyatı 300 Bin Euro ise Mersin'in suçu nedir? Devre arasında da fiyatı artmış Galatasaray 5 Milyon Euro'ya almış. Bu olay üzerinden gündeme gelme gibi derdimiz yok. 1 milyon nüfuslu limanı, serbest bölgesi ile dünyaya açılan Mersin'in reklama ihtiyacı yoktur” dedi.

“POLAT ZAHMET OLMAZSA PUAN DURUMUNA BAKSIN”

Adnan Polat’ın “Küme düşmemeye oynayan takım” olarak dile getirdiği Mersin İdman Yurdu’nun şu an ki sıralamadan haberi olmadığını ifade eden Kahramanlı, “Sayın Polat açsın önce Bank Asya 1. Lig puan durumuna baksın. Biz küme düşmemeye oynayan takım değiliz. Yıllardır futbolun içinde olup ve Galatasaray’ın Başkanlığını yapan Polat’ın bu açıklamasını kınıyoruz” dedi.

“GS’DE UEFA ŞAMPİYONLUĞUNU YAŞAMIŞ OYUNCULAR MİY’DE”

Galatasaray’ın 2000 yılında aldığı UEFA Kupası kadrosunda bulunan Kaleci Kerem ve Faruk Atalay gibi isimler kadromuzda yer aldı diyen Kahramanlı, “2 sezondur kalemizi koruyan takım kaptanımız Kerem bizde forma giymektedir. Ligin ilk yarısında Faruk Atalay kadromuzdaydı. Yine Galatasaray’da forma giyen Mehmet Polat şu an kadromuzda yer alıyor” dedi.

“MERSİN 2013 AKDENİZ OYUNLARINA ADAY BİR KENT”

Mersin idman Yurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, Mersin'in 2013 Akdeniz Oyunlarına aday bir kent olduğunu söyledi. Adnan Polat’a bir kez daha seslenen Kahramanlı, “Biz Mersin olarak önemli bir kentiz. Küme düşme korkumuz yok. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Akdeniz Oyunları’nın Mersin’de düzenlenmesi konusunda komiteye her türlü devlet garantisini veren mektubu gönderdi. Mersin sahipsiz değildir. Bizi kimsenin küçümsemesine izin vermem” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz