MERSİN HABERLERİ

Mersin İŞKUR, Liman Başkanlığı İle Protokol İmzaladı

IHA
19.09.2015 - 12:22Son Güncelleme :

MERSİN ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU (İŞKUR) İLE MERSİN İLMAN BAŞKANLIĞI İŞ BİRLİĞİ YAPMAK İÇİN PROTOKOL İMZALADI.

IHA

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Mersin Liman Başkanlığı işbirliği yapacak. Yapılan protokolle, İŞKUR hizmetlerinden yararlanmak isteyen ve denizcilik sektöründe iş arayan vatandaşların, Mersin Liman Başkanlığı’ndaki İŞKUR hizmet noktalarına başvurarak istihdam edilmeleri hedefleniyor.
İŞKUR hizmet binasında gerçekleşen toplantıda, Mersin İŞKUR İl Müdürü Mustafa Kutlu ve Mersin Liman Başkanı Zafer Gül tarafından işbirliği protokolü imzalandı.
Edinilen bilgiye göre, Mersin Liman Başkanlığı tarafından görevlendirilen istihdam görevlileri, gerekli eğitim ve teknolojik destek sağlandıktan sonra kurulan İŞKUR Hizmet noktasında, denizcilik sektöründe iş arayanların kaydının alınması, güncellenmesi, uygun iş ilanlarının sorgulanması, işveren tarafından verilen iş gücü talebinin alınması, işten çıkarılanların işsizlik sigortası ödeneği başvurularının alınması gibi hizmetleri sağlayacak.
Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu, "Son dönmelerde herkesin bildiği üzere İŞKUR’lar iş gücü piyasasının ihtiyaçlarına uygun hizmet vermek amacıyla birçok istihdam hizmetlerini güncellemiştir. İş ve meslek danışmanlığı yapılanmasıyla, her iş arayana ve her işverene bir danışman atanmıştır. Hizmetlerin sadece iş arayanlara yönelik değil üniversitede okuyan hatta örgün eğitim sisteminde okuyan öğrencilere kadar hizmet verilmesi şeklinde genişlediğine şahit oluyoruz" dedi.
Vatandaşlara daha fazla hizmet götürmeyi istediklerini belirten Kutlu, "Üniversitelerle, sosyal yardımlaşma vakıflarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla ve kamu kuruluşlarıyla işbirliği protokolleri imzalayarak İŞKUR hizmet noktaları açtık, Mersin Liman Başkanlığı ile imzaladığımız protokolle denizcilik sektörünü ve denizcilik sektöründe iş arayanları hedef alıyoruz" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin İŞKUR, Liman Başkanlığı İle Protokol İmzaladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 12 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin İŞKUR, Liman Başkanlığı İle Protokol İmzaladı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

10 Mart 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:18
 • Öğle
  13:21
 • İkindi
  16:34
 • Akşam
  19:11
 • Yatsı
  20:30
Sayfa Başı