MERSİN HABERLERİ

Mersin İş Dünyası Ankara’daki Terör Saldırısını Lanetledi

IHA
10.10.2015 - 17:23Son Güncelleme : 10.10.2015 - 17:24

MTSO BAŞKANI ŞERAFETTİN AŞUT, ANKARA’DAKİ BOMBANIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE ATILAN BİR BOMBA OLDUĞUNU BELİRTEREK, KİRLİ ELLERİN OLDUĞU BU OLAYIN FAİLLERİNİN ORTAYA ÇIKARTILMASINI BEKLEDİKLERİNİ BİLDİRDİ.

IHA

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, Ankara’daki terör saldırısını ‘insanlık dışı’ olarak niteleyerek, bu terör olayında birçok farklı kirli elin olduğunu belirtti ve “Bunu ortaya çıkartmak hayatını kaybeden vatandaşlarımıza borcumuzdur” dedi.
MTSO Başkanı Aşut, bugün Ankara’da meydana gelen terör saldırısına ilişkin yazılı bir açıklama yaparak, Mersin iş dünyası adına saldırıyı lanetledi. Açıklamasında, “Sıhhiye Meydanı’nda bugün ‘Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi’ konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü öncesi meydana gelen bombalı patlamayı lanetliyor ve bunu ciddi bir terör eylemi olarak görüyoruz” ifadelerini kullanan Aşut, barış istemek, kana ve kavgaya dur amacıyla yapılan her eylemi desteklediklerini kaydetti.
Bu olayın faillerinin bir an önce ortaya çıkartılmasını beklediklerini dile getiren Aşut, “Bu milletin kardeşlik duygularını bozmak isteyenlerin, içte veya dışta her kim ise hangi örgüt ve örgütler ise hatta hangi devletlerin desteği var ise ortaya çıkartılması anlamında emniyetimizin ve istihbaratımızın daha çok çaba göstermesini bekliyoruz. Bu mitingi sadece tek bir partinin organizasyonu görerek olaya dar bir açıdan bakmamalıyız. Çünkü farklı grupların, farklı partilerin ve STK’ların katılım gösterdiği bir barış organizasyonunda patlayan ve bir çok vatandaşımızın ölümüne, yaralanmasına neden olan bu insanlık dışı terör olayında daha derin bir ilişki ve etkenler olduğu açık. Birçok farklı kirli elin olduğu açık. Bunu ortaya çıkartmak hayatını kaybeden vatandaşlarımıza borcumuzdur. Bu bomba, ülkemizin kardeşliğine, demokrasimize, aziz milletimizin bölünmez bütünlüğü ve istikrarına, kısacası Türkiye Cumhuriyeti’ne atılan bir bombadır. Mersin iş dünyası olarak bunu böyle okuyoruz. Bu insanlık dışı terör eylemini Mersin iş dünyası olarak lanetliyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun, masum insanlara karşı işlenmiş bir suç tüm insanlığa karşı işlenmiştir. Terör olaylarını değerlendirirken bunu böyle görmeli ve siyaset üstü bakmalıyız. Aksi takdirde terör gerçek amacına ulaşmış olur. Terör amacına ancak ve ancak kardeşlik duygularımızı ve demokrasiye olan inancımızı yok ederek ulaşır. Biz bu tuzağa düşmeyeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin İş Dünyası Ankara’daki Terör Saldırısını Lanetledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2015 tarihinde saat 17 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin İş Dünyası Ankara’daki Terör Saldırısını Lanetledi haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:01
  • Guneş
   06:43
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:34
  • Akşam
   19:12
  • Yatsı
   20:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı