Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mersin İdmanyurdu Kulübü 87 yaşında

Spor Toto Süper Lig temsilcilerinden Mersin İdmanyurdu'nun, kuruluşunun 87. yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kulüp yöneticilerinin katılımıyla Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Atatürk Anıtı'na çelenk bırakan Mersin İdmanyurdu Genel Menajeri Salih Baysal, burada yaptığı konuşmada, kulübün Türk gençliğinin, fizik ve moral kabiliyetlerini ulusal ve inkılapçı amaçlara yöneltmek, yurt müdafaası amaçlarını geliştirmek, beden terbiyesi ve spor yapmasını temin etmek amacıyla bir grup tarafından kurulduğunu söyledi.

Kulübün kuruluşundan itibaren geçirdiği aşamaları ve başarılarını anlatan Baysal, “Takımımız 29 sene sonra 2010-2011 sezonunda, Ali Kahramanlı'nın yönetimindeki heyetle Bank Asya 1. Ligini şampiyon tamamlayarak Süper Lig'e çıkmıştır. Ümit ediyorum ki, uzun yıllar daha bu ligde olacağız” diye konuştu.

Böylesine köklü bir tarihe sahip olan Mersin İdmanyurdu'nu layık olduğu şekilde yönetmeye ve layık olduğu yerde tutmaya, adeta yeminli ve kararlı olduklarını vurgulayan Baysal, şöyle konuştu:
“Yönetim kurulu olarak göreve geldiğimiz ilk günlerde kendimize 3, 6 ve 9 yıllık bir hedef koymuştuk. Çalışmalarımızı da bu plan çerçevesinde yürütmeye azami gayret gösteriyoruz. Birinci 3 yıllık planımızda takımımızı Bank Asya 1. Ligi'ne ve oradan da Süper Lig'e çıkarma vardı. Taraftarlarımızın da desteğiyle Allah'a şükürler olsun ki bu hedefimizi yakaladık.

Şimdi sırada ikinci 3 yıllık plan çerçevesinde tesisleşme ile altyapının kurumsallaştırılması ve artık futbolcu üretebilen bir yapıya kavuşma hedefimiz var. Yine taraftarlarımızın destekleriyle bunu da en iyi şekilde başaracağımıza olan inancımız tamdır. Üçüncü 3 yıllık planlarımızı yine zamanı geldikçe sizlerle ve Mersinlilerle paylaşmaya devam edeceğiz.”

Baysal, Ramazan Bayramı'nın birinci günü sahalarında çıkacakları ligin ilk maçında çifte bayram yaşamak istediklerini belirterek, bu yüzden Mersinlileri takıma destek olmaya çağırdı.

Bunları da Beğenebilirsiniz