« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mersin İdmanyurdu hazırlıklara başladı

Mersin İdmanyurdu, yeni sezon hazırlıkları için geldiği Isparta'da Davraz Kayak Merkezi'ndeki tesislerinde çalışmalara başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kırmızı lacivertli ekip, yeni sezon hazırlıklarına günde iki antrenman yaparak başladı. Teknik direktör Nurullah Sağlam nezaretinde ısınma koşusuyla başlayan ve açma germe egzersizleriyle süren antrenmanda, futbolcular dayanıklılık koşusu da yaptı.

Teknik direktör Nurullah Sağlam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Davraz'da takımın 19 Temmuz'a kadar kamp çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

Türk futbolunun geçen yıl zorlu bir süreçten geçtiğine işaret eden Sağlam, “Geçen sene çok kaotik ortamda oynanan bir ligin ardından bu sene çok daha güzel, keyifli bir lig temenni ediyorum. Özellikle geçen sene ne oynayanın, ne idare eden teknik adamların ne de hakemlerin çok fazla keyif aldığı bir lig olmadığını düşünüyorum. Umarım bu sene tekrar eski özlediğimiz coşkulu karşılaşmalar olur ve biz de bu işin içinde olan futbol ailesi olarak keyif alır, keyif veririz” dedi.

Geçen yılki play off sisteminin keyif vermediğini savunan Sağlam, “3 günde bir derbi oynamanın avantajı da var, dezavantajı da... Kanaatime göre belli bir süre sonra sıradan bir şey haline gelecek. Ama yine de bize federasyonumuzun alacağı her türlü karara saygı duymak düşer” diye konuştu.

Sağlam, Davraz kampının ardından Slovenya'da kamp yapacaklarını kaydederek, şunları söyledi:
“Slovenya'da hazırlık maçları ağırlıklı bir program olacak. Buradaki kampın ardından Türkiye'ye dönüp hazırlıklarımızı sürdüreceğiz. İyi bir takımla taraftarımıza keyifle izleyecekleri maçlar izletmek istiyoruz. Özellikle takıma yeni gelen ve gelecek olan arkadaşlarımız var. Dolayısıyla bunlar bir araya geldikten sonra gerçekçi bir hedef koymak daha doğru olur.”

Bunları da Beğenebilirsiniz