« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mersin Hentbol'da yeni transfer idmanda

Hentbol Erkekler Süper Ligi takımlarından Mersin Hentbol, sezonun ilk maçında karşılaşacağı Beşparmak Spor maçında galibiyeti hedefliyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Hazırlıklarını Yenişehir Belediyesi Spor Salonu'nda sürdüren takımda, yeni transfer Makedon oyuncu İvika Lazarovski de çalışmalara katıldı.

Antrenör Osman Özoğlu, antrenman öncesi yaptığı açıklamada, sezonun ilk maçında “kardeş kulüp” olarak nitelendirdiği Beşparmak ile 22 Eylül'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde karşılaşacaklarını söyledi.

Rakiplerinin geçen yıl iyi bir sezon geçirdiğini ve ligi 5'inci sırada tamamladığını ifade eden Özoğlu, “Avrupa Kupası'nı da son maçta kaybetti. Bu yıl yapacağımız ilk maçı kardeşlik içerisinde oynayacağız. Ancak zor bir maç bizi bekliyor” dedi.

Kıbrıslı taraftarların hentbola ilgi gösterdiğini vurgulayan Özoğlu, şöyle konuştu: "Kıbrıs halkı hentbolu artık benimsemiş ve sevmiş. Dolayısıyla bizi zor bir deplasman bekliyor. Ancak biz de genç bir ekip oluşturduk. Geçen yıl ki kadromuzun yüzde 80'ini koruduk. Takımdan birkaç ayrılan oldu ve yeni takviyeler yaptık. Yaş ortalaması 22 olan bir ekiple mücadele ediyoruz. Ligin en genç ekiplerinden biriyiz ve takımın yüzde 70'ini Mersinli gençler oluşturuyor. Amacımız sezona galibiyetle başlamak.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz