MERSİN HABERLERİ

Mersin gezici sağlık tarama araçları ilçelere uzandı

DHA
28.03.2016 - 10:18Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Büyükşehir Belediyesi'nce yakın zamanda hizmete sunulan ‘Gezici Sağlık Tarama Araçları’ ile sağlık hizmetlerine ulaşılabilirliğin zor olduğu yerlerde vatandaşların göz ve diş muayenesini yapılıyor.
İlçelerde hizmet vermeye başlayan Gezici Göz Sağlığı Tarama Aracı’nın Toroslar Çavuşlu Mahallesi’nden sonra ikinci durağı Tarsus İlçesi’ndeki Beylice Mahallesi oldu. Tam donanıma sahip olan araca, 7’den 70’e her yaştan muayene olmak için gelen mahalle  sakinleri, hayata geçirilen hizmetten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Her hafta cuma ve pazar günleri uzman doktorlar eşliğinde Mersin’i mahalle mahalle dolaşan Gezici Göz Sağlığı Tarama Aracı’nda çocuklarda sık rastlanan enfeksiyon ve alerji, göz tembelliği, şaşılık ve doğumsal katarakt muayenesi, yetişkinlerde ise görme keskinliği, katarakt, diyabetik retipoti, sarı nokta, glokom, enfeksiyon ve alerji muayeneleri yapılıyor.
Ücretsiz hizmet veren Gezici Sağlık Tarama Araçları’nda muayene olan vatandaşlar aynı zamanda göz ve diş sağlığı ile ilgili de bilgilendiriliyor.

MERSİN, (DHA)
ME(AŞ/OA)(28.03.2016),(FOTOĞRAFLI)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin gezici sağlık tarama araçları ilçelere uzandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 10 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin gezici sağlık tarama araçları ilçelere uzandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı