Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Mersin galibiyeti bize moral oldu"

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Samsun Basketbol Kulübü'nün Antrenörü Kaan Artun, “Geçen hafta aldığımız Mersin Büyükşehir Belediyesi galibiyeti Galatasaray maçı öncesi büyük moral oldu” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Artun, geçen hafta elde ettikleri galibiyetin verdiği moralle Galatasaray maçının hazırlıklarına neşeli başladıklarını söyledi.

Deplasmanda oynayacakları Galatasaray maçının hazırlıklarını yoğun şekilde sürdürdüklerini ifade eden Artun,”Ligde iki hafta üst üste aldığımız mağlubiyet motivasyonumuzu düşürmüştü. Geçtiğimiz hafta iç sahada oynadığımız Mersin Büyükşehir Belediyesi maçına da bu moral kaybıyla hazırlanmıştık. Karşımızda oynadığı son 8 maçın altısından galip ayrılmış bir takım vardı. Disiplinden kopmadan çalıştık. Karşılaşmada çok iyi oynadığımızı söyleyemeyeceğim. Ancak maçtan galip ayrılmak bize iyi geldi” dedi.

Cumartesi günü Galatasaray ile deplasmanda zorlu bir karşılaşmaya çıkacaklarını belirten Artun, “Geçen hafta aldığımız Mersin Büyükşehir Belediyesi galibiyeti Galatasaray maçı öncesi büyük moral oldu. Bu maçın hazırlıkları da yoğun şekilde devam ediyor. Rakibimiz karşısında istediğimiz oyunu ortaya koyup sonuca ulaşmak hedefindeyiz” diye konuştu.

Samsun Basketbol Kulübü oyuncusu Deniz Çolakoğlu ise Galatasaray maçının kendileri için zor bir karşılaşma olacağını belirterek, “Biz kötü bir takım değiliz. Bu maç bizim için bir fırsat olmalı. Takım olarak iyi bir mücadele ortaya koyarsak, Galatasaray karşısında istediğimizi alacağımızı düşünüyorum. Hedefimiz hata yapmandan güçlü rakibimiz karşısında galip gelmek” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz