MERSİN HABERLERİ

Mersin esnafının uyum ve yetenekleri artırılacak

DHA
08.04.2016 - 16:39Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB), TESK'in yararlanıcısı olduğu ve kısa adı ADAPTESK olan Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi'nin Mersin ayağı kapsamında çalıştay düzenlendi. Çalıştayda projenin nihai eğitimleri ve faaliyetlerinin detayları belirlendi.
Mersin Hilton Otel'de yapılan çalıştayın açılış konuşmasını yapan TESK Dış ilişkiler ve Kapasite Geliştirme Uzmanı Zeynep Gazioğlu Kayacı, projenin Türkiye genelinde 8 ilde uygulanacağını söyledi. Esnaf ve sanatkârların değişen gelişen şartlara uyum sağlamasının çok büyük önem taşıdığını belirten Kayacı, "Bu nedenle daha önceki çalışmalarını yakından takip ettiğimiz Mersin ESOB projenin amacına ulaşmasına olan katkısının tam olacağına inanıyoruz. Bizlerin desteği, Birliğimizin deneyimi ile bu projenin başarılı bir şekilde sonlandırılacağına inanıyor, tüm katılımcılara hoş geldiniz dileklerimi iletiyorum" dedi.
Daha sonra bir konuşma yapan ESOB Başkanı Talat Dinçer, yürütülecek ADAPTESK Operasyonunun Mersin'le birlikte 23 ay süreyle Ankara, Bursa, Erzurum, Gaziantep, Manisa, Ordu ve Şanlıurfa illerinde yürütüleceğini kaydetti. Projeyle 8 ilde toplam 23 bin 500 esnaf ve sanatkâra ulaşılmasının hedeflendiğini kaydeden Dinçer şunları söyledi:
"Sürdürülebilir ekonomik büyüme için insan kaynağına daha çok yatırım yaparak esnaf ve sanatkarın uyum yeteneğini arttırmayı amaçlayan proje ile esnaf ve sanatkârların hizmet aldığı eğitim ve danışmanlık merkezleri aracılığı ile insan kaynaklarının desteklenmesi ve iş hayatında, istihdamda yarattıkları kapasitenin arttırılmasına yönelik bir model kurulması hedeflenmektedir. Bu yeni modelimiz ülkemizin ekonomik gücünün önemli bölümünü oluşturan esnaf ve sanatkârlarımızın başta ekonomik krizler ve küreselleşme karşısında daha güçlü bir yapıya kavuşmalarını sağlayacak, gerek AB süreci ve gerek gelişen dünyaya uyum yeteneklerini artıracaktır."
Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, Ticaret İl Müdürü Hacı Akif Yıldız'ın da katıldığı çalıştayda yapılan konuşmalar sonrası projenin eğitim ihalesini alan konsorsiyum yetkilileri Alman Proje yürütücüsü, Kapasite Geliştirme ve Uyumluluk uzmanı Liesl Münch, Makedonyalı Eğitim Uzmanı Jove Jankusski, TESK Dış İlişkiler ve Kapasite Geliştirme uzmanı Zeynep Gazioğlu Kayacı tarafından çalıştayla ilgili hazırlanan anket çalışmaları yapıldı. Anketin sonuçlarının önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.
MERSİN, (DHA)
ME(ÖK)(08.04.2016,FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin esnafının uyum ve yetenekleri artırılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2016 tarihinde saat 16 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin esnafının uyum ve yetenekleri artırılacak haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:04
  • Guneş
   07:49
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   15:33
  • Akşam
   17:51
  • Yatsı
   19:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı