MERSİN HABERLERİ

Mersin Emniyetinden Plakasını Değiştirmeyen Suriyelilere Uyarı

IHA
07.08.2015 - 15:30Son Güncelleme :

YEREL HABERLER MERSİN

IHA

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü, Türkiye’ye gelen Suriyelilere ait araçlar için geçici trafik belgesi ve tescil plakası alınmasının zorunlu hale getirildiğini anımsatarak, tescil plakası alınmayan Suriye plakalı araçların trafikten men edilmeye başlandığını bildirdi.
Ülkelerindeki savaştan kaçarak Mersin’e gelen Suriyelilerin beraberinde getirdikleri ve Suriye plakası tescil plakasıyla değiştirilmeyen araçlar trafikten men ediliyor. Mersin İl Emniyet Müdürlüğü, Suriye plakalı araçlarda yapılması gereken plaka değişikliği için verilen sürenin sona erdiğini belirterek, Suriyelileri gerekli işlemleri yapmaları konusunda uyardı.
İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 22 Kasım 2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile 3 Nisan 2015 tarihinden önce, ülkelerindeki olağanüstü haller nedeniyle Türkiye’ye gelen Suriyelilere ait araçlara en geç 30 gün içinde geçici trafik belgesi ve tescil plakası alınmasının zorunlu hale getirildiği anımsatıldı. Yönetmelik hükmü gereğince 5 Mayıs 2015 tarihinden sonra geçici trafik belgesi ve tescil plakası alınmadan kullanılan araçların trafikten men edilerek en yakın gümrük idaresine teslim edileceği ifade edilen açıklamada, geçici trafik belgesi uygulamasının tamamlanamayacağı değerlendirildiğinden 30 günlük sürenin 31 Temmuz 2015 tarihine kadar uzatıldığı kaydedildi. Bu kapsamda, Suriye plakalı araçların, verilen sürenin sona erdiği 1 Ağustos 2015 Cumartesi gününden itibaren denetimlerde trafikten men edilmeye başlandığı belirtilen açıklamada, “3 Nisan 2015 tarihinden sonra yurda giriş yapmış ve gümrük idarelerinden ‘Geçici Yol Belgesi’ni almış araçlar da 15 gün içerisinde Trafik Tescil birimlerinde gerekli resmi işlemleri yaptırılmadığı takdirde trafikten men edilecektir” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin Emniyetinden Plakasını Değiştirmeyen Suriyelilere Uyarı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin Emniyetinden Plakasını Değiştirmeyen Suriyelilere Uyarı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  07:48
 • Öğle
  13:24
 • İkindi
  16:19
 • Akşam
  18:48
 • Yatsı
  20:08
Sayfa Başı