MERSİN HABERLERİ

Mersin’deki Oto Galericiler Sorunu

IHA
27.07.2015 - 13:16 Son Güncelleme :

MOGDER BAŞKANI BEKİR SELVİ, OTO GALERİCİLER SİTESİ KONUSUNDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ'NDEN DUYARLILIK BEKLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Mersin Oto Galericiler Derneği, Mezitli Belediyesi tarafından kabul edilen ve onaylanması için Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gönderilen ’Mersin Oto Galericiler Sitesi’nin yeri ile ilgili Büyükşehir Belediye Meclisi’nden duyarlılık bekliyor.
Bir süredir Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile görüşen ve Mersin’e yakışır bir oto galericiler sitesinin kurulması için yardım isteyen Mersin Oto Galericiler Derneği’nin yürüttüğü çalışmalar, sonuç vermeye başladı.
Dernek Başkanı Bekir Selvi, esnafın şehir içerisindeki yerlerinden ayrılıp, oto galericiler sitesine geçerken mağdur olmamaları adına, vatandaşın kolay ulaşabileceği bir lokasyonda oto galericiler sitesi kurulmasını talep ettiklerini belirterek, "Bu anlamda yürüttüğümüz çalışmalar sonrasında Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın da çabaları ile bu ilçemizde bir yer tespit ettik. Mezitli Belediyesi bu yerin onayı için Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne konuyu havale etti" dedi.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başta olmak üzere, Büyükşehir Belediyesi’nin oto galerici esnafını mağdur etmeme adına kısa süre içerisinde yeni oto galericiler sitesinin yerini onaylamasını beklediklerini kaydeden Selvi, "Bizler yıllardır bu mücadeleyi veriyoruz. Hem vatandaşlarımızın hem de esnafımızın mağdur olmamasını istiyoruz. Şehir içerisindeki yerlerimizden taşınırken, bu noktalara geri dönmeyi istemeyeceğimiz bir lokasyon şart. İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelge ile şehir içerisindeki yerleri boşaltmamızı istiyor. Dernek olarak buna karşı değiliz, fakat oto galericiler sitesinin de esnaflarımızın isteklerini karşılaması gerektiğini savunuyoruz. Bundan dolayı da Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nden konuyu ivedilikle gündemlerine alıp, yeni Mersin Oto Galericiler Sitesi’nin yapım aşamasına geçebilmeyi arzu ediyoruz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin’deki Oto Galericiler Sorunu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin’deki Oto Galericiler Sorunu haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı