MERSİN HABERLERİ

Mersin’de Ulaşım Projeleri Tartışması

IHA
03.09.2015 - 16:36Son Güncelleme :

ULAŞTIRMA UZMANI SERDAL KUYUCUOĞLU, MTSO MECLİS ÜYELERİNE BATTI-ÇIKTI PROJESİ İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ.

IHA

Ulaştırma Uzmanı Serdal Kuyucuoğlu, yıkılan Tulumba köprülü kavşağının yerine battı-çıktı yapılmasına yönelik itirazıyla ilgili olarak Mersin Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyelerine bilgi verdi.
Kuyucuoğlu, MTSO Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, kentin trafik etütleri ve ulaşım planı yapılmadan ihale yapılması ve Tulumba kavşak inşaatına başlanmasının trafik sorununu çözmeyeceği gibi yapılan kavşak projesinin de teknik açıdan yanlış olduğunu savundu. Meclis üyelerinin sorularını yanıtlayan Kuyucuoğlu, Monaray sisteminin çalışması ve pozitif ve negatif yanları konusunda da bilgi verdi. Kuyucuoğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, Tulumba kavşağının Monaray sistemine uygun yapılacağı yönündeki açıklamalarına da değinerek, “Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’in raylı sistem tercihinin ’Monoray’ olması yönüne bir dayatma sergilemiştir. Böyle ciddi bir konuda ne zaman karar alındığını bile bilmiyoruz. Monoray için yaptıkları bir teknik geziyle ’Monaray’ın doğruluğuna ve uygulanabilirliğine karar veremezler” dedi.
Mersin kaynaklarının tekrar zayi olmaması için yerel yöneticilerin ulaşım planlarını süratle tamamlatarak tartışmaya açmaları gerektiğini belirten Kuyucuoğlu, “Kavşak projelerinin işleyişinin kamuoyu ile paylaşılması ve konuyla ilgili kurum ve kişilerin düşünce ve değerlendirmeleri alınarak Mersin kaynaklarının tekrar heba edilmemesini diliyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin’de Ulaşım Projeleri Tartışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 16 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin’de Ulaşım Projeleri Tartışması haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:26
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı