MERSİN HABERLERİ

Mersin’de Suriyeliler İçin 12. Geçici Eğitim Merkezi Açılıyor

IHA
12.10.2015 - 18:18Son Güncelleme : 12.10.2015 - 18:19

MERSİN'DE İKAMET EDEN SURİYELİ ÇOCUKLARA NİTELİKLİ EĞİTİM VERİLMESİ İÇİN 12.GEÇİCİ EĞİTİM MERKEZİ DE AÇILIYOR.

IHA

Mersin’de ikamet eden Suriyeli çocuklara nitelikli eğitim verilmesi için Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile eğitim dernekleri arasında devam eden işbirliği kapsamında 12. Geçici Eğitim Merkezi açılıyor.
Mersin’de eğitim dernekleri ile işbirliği içinde Geçici Eğitim Merkezi oluşturma çalışmaları sürdürülüyor. Eğitim dernekleri ile imzalanan protokoller sonucunda Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyette bulunmak üzere Suriyeli çocukların eğitim göreceği Geçici Eğitim Merkezleri oluşturuluyor. Bu kapsamda 12. Geçici Eğitim Merkezi’ni açmak üzere Şafak Hayır Derneği ve Nurel Yakın Derneği ile protokol imzalandı. İmza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Yabancılara Yönelik Eğitim Hizmetleri sorumlusu Şube Müdürü Murat Bağış ve iki derneğin yöneticileri katıldı.
Yabancılara yönelik eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütme birimi sayesinde Suriyeli öğrencilere yönelik eğitim çalışmalarına başlandığını söyleyen Koca, "İlimizde ikamet edip okul çağında olduğu halde okula devam etmeyen Suriyeli çocukların tespit edilebilmesi, onlara ulaşılması ve onların okullara yönlendirilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce çeşitli çalışmalar yaptık" dedi. Koca, Suriyeli çocukların istekleri doğrultusunda okullara ve Geçici Eğitim Merkezlerine kaydedildiğini belirterek, "4 bin 200 Suriyeli öğrencinin sınıf seviyeleri belirlenerek Bakanlığımıza bağlı okullarımıza yerleştirildi. 11 bin 335 öğrenci de Geçici Eğitim Merkezlerine kayıt edildi" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin’de Suriyeliler İçin 12. Geçici Eğitim Merkezi Açılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 18 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin’de Suriyeliler İçin 12. Geçici Eğitim Merkezi Açılıyor haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:06
  • Guneş
   06:47
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:05
  • Yatsı
   20:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı