MERSİN HABERLERİ

Mersin’de Suriyeli Öğrenciler İçin 10. Geçici Eğitim Merkezi Açılıyor

IHA
17.09.2015 - 09:58Son Güncelleme :

MERSİN'DE YAŞAYAN SURİYELİ ÇOCUKLARIN EĞİTİMLERİNİ SAĞLAMAK AMACIYLA GEÇİCİ EĞİTİM MERKEZİ AÇMAK ÜZERE MERSİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ADEM KOCA İLE YELKEN DERNEĞİ YÖNETİCİLERİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.

IHA

Mersin’de Suriyeli öğrenciler için 10. geçici eğitim merkezi açılıyor. Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, resmi okullara 3 bin 150, geçici eğitim merkezlerine ise 10 binin aşkın Suriyeli öğrencinin kaydının yapıldığını bildirdi.
Ülkelerindeki savaştan kaçarak Mersin’e gelen Suriyelilerin çocuklarına nitelikli eğitim hizmetinin sağlanması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile sivil toplum kuruluşları ve eğitim dernekleri arasında işbirliği çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda, merkez Akdeniz ilçesinde Suriyeli çocukların eğitim göreceği ikinci Geçici Eğitim Merkezi’ni açmak üzere Yelken Derneği ile protokol imzalandı. İmza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Yabancılara Yönelik Eğitim Hizmetleri Sorumlusu Şube Müdürü Murat Bağış ve dernek yöneticileri katıldı.
İmza töreninde konuşan Koca, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda Mersin’de yabancılara yönelik eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bir birim oluşturulduğunu belirtti. Bu birim aracılığıyla Suriyeli öğrencilere yönelik eğitim çalışmalarına başlandığını aktaran Koca, Mersin’de ikamet edip okul çağında olduğu halde okula devam etmeyen Suriyeli çocukların tespit edilebilmesi, onlara ulaşılması ve okullaşmalarının sağlanması için çalışmalar yapıldığını kaydetti. Suriyeli çocukların istekleri doğrultusunda okullara ve geçici eğitim merkezlerine kaydedildiklerini ifade eden Koca, bu kapsamda 3 bin 150 Suriyeli öğrencinin sınıf seviyeleri belirlenerek Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullara yerleştirildiğini, 10 bini aşkın öğrencinin de geçici eğitim merkezlerine kaydedildiğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin’de Suriyeli Öğrenciler İçin 10. Geçici Eğitim Merkezi Açılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 09 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin’de Suriyeli Öğrenciler İçin 10. Geçici Eğitim Merkezi Açılıyor haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2018, Salı
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  13:24
 • İkindi
  16:21
 • Akşam
  18:50
 • Yatsı
  20:10
Sayfa Başı