MERSİN HABERLERİ

Mersin’de Kent İçinde Kümes Ve Ahırda Hayvan Besleyenlere Cezai İşlem

IHA
11.07.2015 - 16:49Son Güncelleme :

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRESİ BAŞKANLIĞI HAYVAN SAĞLIĞI KORUMA VE DENETİM EKİPLERİ, KENT İÇİNDE KÜÇÜKBAŞ VE BÜYÜKBAŞ HAYVAN BESLEME, OTLATMA VE AHIR YAPMA YASAĞINA UYMAYANLARA CEZAİ İŞLEM UYGULUYOR.

IHA

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kent içerisinde küçükbaş ve büyükbaş hayvan beslemenin ve otlatmanın kanunen yasak olduğunu belirterek, yasağa uymayanlara cezai işlem uygulanacağı uyarısında bulundu.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Çevre Sağlık ve Etkinlikler Şube Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı Koruma ve Denetim ekiplerinin, kent içerisinde küçükbaş ve büyükbaş hayvan besleyen, otlatan ve ahır yapan kişilere yönelik denetimleri sürüyor. Ekipler, belediye Zabıta Tembihnamesi’nin 126. maddesindeki, “Kent içerisinde kümes ve ahır yapmak, ticari amaçlı kümes ve ahır hayvanı beslemek, bu hayvanları kent içerisinde otlatmak, gezdirmek ve satışa sunmak yasaktır” hükmü gereğince, yasağa uymayanlara 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32/1 (emre aykırı davranış) maddesi ile Belediye Zabıta Tembihnamesi’nin 126. maddesine istinaden “İdari Yaptırım Karar Tutanağı” uyguluyor.
Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, bu konuda gelen şikayetlerin değerlendirildiğini ifade ederek, “Hayvan Sağlığı Koruma ve Denetim ekiplerince yapılan kontroller esnasında hayvan besicilerine Tespit Tutanağı ve İdari Yaptırım Karar Tutanağı tanzim edilerek, yasalara riayet etmeyen şahıslara cezai işlem uygulanıyor. Şehir içerisinde hayvan beslemek ve otlatmak kanunen yasaktır. Zabıta ekiplerimiz tarafından denetimler aralıksız sürdürülerek, halkın sağlığını tehlikeye düşürecek olumsuz davranışlara izin verilmeyecektir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin’de Kent İçinde Kümes Ve Ahırda Hayvan Besleyenlere Cezai İşlem hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin’de Kent İçinde Kümes Ve Ahırda Hayvan Besleyenlere Cezai İşlem haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı