MERSİN HABERLERİ

Mersin’de "Hemşire Eyüp Ergen" Protestosu

IHA
31.08.2015 - 15:09Son Güncelleme :
IHA

Mersin Devlet Hastanesi önünde toplanan grup, Cizre’de hemşire Eyüp Ergen’ın çatışma sırasında hayatını kaybetmesini protesto etti.
Şırnak’ın Cizre ilçesinde, çalıştığı hastaneden evine dönerken çıkan çatışmada hayatını kaybeden hemşire Eyüp Ergen için Mersin’de protesto düzenlendi. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’nca (SES) Mersin Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yapıldı.
SES Mersin Şubesi Yönetim Kurulu Eş Başkanı Yılmaz Bozkurt, ülkemizde şiddetin giderek tırmandığını ve her gün birçok gencin toprağa verildiğini belirterek, "Toplumun barışı ve huzuru için son derece kaygı verici olan bu şiddet ortamında hastanelerimizin hedef alınmasında, ambulanslarımızın kaçırılmasında, sağlık çalışanlarının can güveliğinin ve sağlık hizmetlerinin sürekliliğinin sağlanmamasına karşı sesimizi çok kez yükselttik" dedi.
Bozkurt, hemşire Eyüp Ergen’in gece gündüz sağlık hizmeti için uğraştığını ve mesleğini seven fedakar bir çalışan olduğunu ifade ederek, "Artık sözün bittiği yerdeyiz. Cizre Devlet Hastanesi’nde görev yapan hemşire Eyüp Ergen, 27 Ağustos tarihinde hastanedeki nöbetinden evine dönerken kafasına isabet eden kurşun yüzünden hayatını kaybetti. Yaşatmak için yemin etmiş bir meslek grubunun üyeleri olarak kirli savaş politikaları sonucu öldürülüyoruz" şeklinde konuştu.
31 Ağustos gününden itibaren sağlık ve sosyal hizmet kurumlarında barış beyannamelerini imzaya açıp, barış nöbetleri tutacaklarını söyleyen Bozkurt, ülkenin her karışında ölüme karşı yaşamı savunmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin’de "Hemşire Eyüp Ergen" Protestosu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin’de "Hemşire Eyüp Ergen" Protestosu haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:23
Sayfa Başı