MERSİN HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Mersin Çocuk Üniversitesi, Hatıra Ormanı oluşturuldu

DHA
02.03.2018 - 10:51Son Güncelleme :
DHA

MERSİN, (DHA) - MERSİN Çocuk Üniversitesi, Hatıra Ormanı oluşturdu.
Etkinliğe Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mehmet Ali Mazmancı, Mersin Çocuk Üniversitesi Koordinatörü Soner Yurttaş, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. 
Orman Bölge Müdürlüğü tarafından tahsis edilen alana, Yenilikçi Öğretim Uygulamaları Pilot Çalışması Proje Sınıfı öğrencileri ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezinden gelen öğrenciler tarafından fidanlar dikildi.
Çocuk Üniversitesi'nin temel amacının çocuklara üniversite ile etkileşim içerisinde olmalarını sağlamak olduğunu ifade eden Koca, "Üniversite, yaşayarak ve eğlenerek, bilimsel ve eleştirel düşünme, yaratıcı olma, yargılama, sorgulama, soru sorma, merak duyma, sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazandırmak için onları erken yaşta bilimin ve sanatın eğlenceli yüzü ile tanıştırmayı hedefliyor. Sürdürülebilir bir yapılanma oluşturma hedefimize hizmet edecek ve gelecek nesillere aktarılacak hatıra ormanının oluşmasında katkı veren bütün kurum ve kişilere teşekkür ederim" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Mersin Çocuk Üniversitesi, Hatıra Ormanı oluşturuldu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı