Çukurova Haberleri

ÇUKUROVA

  Mersin Büyükşehir Belediyesinden engellilere tam destek

  Hürriyet Haber
  14 Eylül 2015 - 14:49Son Güncelleme : 14 Eylül 2015 - 14:49

  MERSİN Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki engelli vatandaşların sorunlarının tespitine ve çözümüne yönelik hizmetlerine hız verdi.

  Tüm ilçelerde son 1 ayda 40 akülü sandalye, tekerlekli sandalye ve hasta yatağı dağıtan Engelliler Dairesi Başkanlığı, engellilere yönelik hizmetlerin kapsamını genişletti.

  Vizyonlarının engelsiz bir Mersin olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Türkiye’de ilk defa kurulan Engelliler Dairesi Başkanlığını hatırlatarak, "Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre yapacağımız dağıtımlarla onlara ve ailelerine her daim destek olmayı amaçlıyoruz. Engelli vatandaşların yüzlerini güldürmek ve onları topluma kazandırmak için hizmetlerimize devam edeceğiz. Engelli vatandaşlarımızın gündelik hayatlarında yaşadıkları sorunlara çözüm üretmek için büyük bir gayretle çalışıyoruz. Yollarımızdan, kaldırımlarımıza kadar Mersin genelinde birçok yerin engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun olmasını sağladık. Elbette yapılan bu çalışmalar yetmez. Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızı Mersin’in her köşesinde mutlu görmek istiyoruz" dedi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı