MERSİN HABERLERİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Şehit Aileleri Ve Gazilere İftar

IHA
16.07.2015 - 13:13Son Güncelleme :

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN KOCAMAZ, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERLE İFTAR YEMEĞİNDE YAKINDAN İLGİLENDİ.

IHA

Mersin Büyükşehir Belediyesi, şehit aileleri ve gaziler için iftar yemeği düzenledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yemekte şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilendi.
Başkan Kocamaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğine, şehit aileleri ve gaziler ile kentteki derneklerin başkanları katıldı. Başkan Kocamaz, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, şehitlik mertebesinin çok kutsal bir mertebe, gazi olmanın da bir o kadar onurlu ve şerefli olduğunu vurguladı. Kocamaz, “Tüm dünyanın gözünün üstünde olduğu bu topraklarda, insanlarımız bu ülkenin birliği ve bütünlüğü açısından vatanın, milletin, bayrağın, ezanın kıymetini içinde hissetmelidir. İnsanlarımız bu ülke toprakları üzerinde, birlik ve beraberlik içerisinde bir arada yaşayabilmenin önemini tam olarak kavrayabilse akan kanlar duracaktır” dedi.
“Bu topraklar sadece bizim için değil, bizim dışımızdaki yerli ya da yabancı birçok nifakın gözünün üzerinde olduğu topraklardır” diyen Kocamaz, şöyle devam etti: “İçimizde ve dışımızda birçok nifakın Türklüğü bu topraklardan silmek için azimli bir şekilde çalıştıklarını hepimiz görüyoruz, biliyoruz. Dün olduğu gibi bu gün de vatanın ve milletin bekası için gözünü kırpmadan şehit olan, vatanını savuna şehit ve gazilerimizin mücadelesi neticesinde ekmeğini yiyip, suyunu içebiliyoruz. Onlar kara toprağa bir gül bahçesine girercesine girdi ve hiç gözlerini kırpmadan bu vatan ve bayrak için, bu ülkenin ve milletin hür ve bağımsız olarak yaşaması için fedakarlık etti. Şükürler olsun öyle bir inanca sahibiz ki, dinimiz vatanı, milleti ve dini uğruna hayatını kaybeden şehitlerimizi en yüksek mertebeye ulaştırmıştır.”
On bir ayın sultanı Ramazan’ın insanları bir araya getirip, birleştirdiğini dile getiren Kocamaz, “İnşallah Cenab-ı Allah Ramazan’ın feyzinden, bereketinden hepimizi nasiplendirmiştir. Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anarken, gazilerimizi minnetle selamlıyorum. Ramazan Bayramı’nın birlik ve beraberlik, barış ve kardeşlik içerisinde huzur ve mutlulukla dolu geçmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Şehit Aileleri Ve Gazilere İftar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Şehit Aileleri Ve Gazilere İftar haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:22
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı