MERSİN HABERLERİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden “Savaşa Hayır” Fotoğraf Sergisi

IHA
28.10.2015 - 15:18Son Güncelleme :

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BÜLENT ÖLÇER’İN SURİYE VE IRAK’TA YAŞANAN SAVAŞI FOTOĞRAF KARELERİYLE ANLATTIĞI “SAVAŞA HAYIR” ADLI FOTOĞRAF SERGİSİ AÇTI. SERGİNİN AÇILIŞINA, MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE MERSİN MİLLETVEKİLİ OKTAY ÖZTÜRK, MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN KOCAMAZ, BÜLENT ÖLÇER VE ÇOK SAYIDA VATANDAŞ KATILDI.

IHA

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Bülent Ölçer’in Suriye ve Irak’ta yaşanan savaşı fotoğraf kareleriyle anlattığı “Savaşa Hayır” adlı fotoğraf sergisi açtı.
Savaş muhabiri Bülent Ölçer’in, Suriye ve Irak’ta yaşanan savaşın çarpıcı anlarını fotoğraflarla anlattığı sergi, Büyükşehir Belediyesi Taş Bina yanında, savaşın acısını içselleştirmek adına kurulan taziye çadırında açıldı. Serginin açılışına, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Bülent Ölçer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılışta bir konuşma yapan Başkan Kocamaz, “Bizler insanlıktan, ülkelerin bütünlüğü, huzur ve güveninden tarafız. Suriye’de, Irak’ta, birçok İslam ülkesinde ve dünyanın farklı yörelerinde savaşlar olmasaydı, o bölgelerde insanlar huzur ve barış içerisinde yaşama imkanı bulacaktı. Maalesef bu dünyayı yöneten devletler ya da şahıslar, insanlığı hiçe sayıp katlederek hayatlarını sürdürme derdinde. Bizler, gidecek başka bir dünya olmadığı için bu dünyada barış ve huzur içerisinde yaşamak istiyoruz. Tüm dünyayı yönettiğini zannedenleri de insanlık ortak paydasında birleşmeye davet ediyoruz” dedi.
Fotoğraflarıyla savaşın kötülüğünü vurgulamak istediğini belirten Ölçer ise “Savaşta masum insanlar öldürülüyor. Ben bunlara karşıyım. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanım bu konuda duyarlı davrandı ve beraber bu sergiyi açtık. Başkanıma göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Sergi, 30 Ekim 2015 tarihine kadar gezilebilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden “Savaşa Hayır” Fotoğraf Sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden “Savaşa Hayır” Fotoğraf Sergisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı