MERSİN HABERLERİ

Mersin ‘Bu sene Mersin’ sloganı ile turist bekliyor

DHA
14 Nisan 2016 - 13:25Son Güncelleme : 14 Nisan 2016 - 13:26

Mersin ‘Bu sene Mersin’ sloganı ile turist bekliyor

DHA

MERSİN’de 40’ıncı Turizm Haftası kutlamalarının hazırlıkları tamamlanırken, bu yıl ‘Bu Sene Mersin’ sloganı ile yerli ve yabancı turistler ağırlanacak.
 İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada Mersin’in sahip olduğu potansiyel açısından Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden biri olduğuna dikkat çekilerek, kentin dört mevsim boyunca hizmet sunulabilmesi için her geçen gün yatırımların kapasitesiyle birlikte kalitesi de artırıldığını ifade edildi.
Turizm Haftası'nı, başta sektör olmak üzere tüm paydaş kurumlarla büyük bir heyecanla başlatıldığı belirtilen yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:
"2016 yılının bereketli geçmesini, beklentilerimizi karşılamasını diliyoruz. Başbakanımızın Turizm Eylem Planı’nda sektöre sağlanacak desteklerin açıklanması tüm çalışanları, yatırımcıları mutlu etmiş, 2016 için umutlarımızı artırmıştır. Dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Antalya ile aynı denizin kıyısını, aynı iklim kuşağını paylaşan şehrimizin, kısa zaman içinde milyonlarla ifade edilen turist sayısına, milyar dolarla ifade edilen turizm gelirine ulaşacağına inanıyoruz."
Turizm konusunda herkese büyük görevler düştüğü vurguleayan açıklamada daha sonra şu görüşlere yer verildi:
"Turizm Haftamızı, 'Bu Sene Mersin' sloganıyla açıyoruz. Dünyanın en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan turizm konusunda hepimize çok önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir. Şunu unutmayalım ki onca yatırım ve tanıtım çalışması, hemen her vatandaşımızın yakın ilgisi ve pozitif davranışı sayesinde meyvesini verebilecektir. Mersin turizm altyapısının geliştirilmesi hedefiyle Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Başbakanlık Tanıtma Fonu ile eş finansmanı sağlanan 'Bir Bakışta Mersin Projesi'nin ilk etabı olan Sanal Gerçeklik uygulamasının tanıtımı da Turizm Haftası açılış programı esnasında gerçekleştirilecektir. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz, ülkemizde ilk kez uygulanan 'Sanal Gerçeklik Teknolojisi' ile tanıtım projesini hayata geçirmektedir. Çekilen görüntülerden oluşturulan simülasyonlar Mersin Sanal Gerçeklik web portalından tüm dünyaya açık olacaktır. Bir kullanıcı her nerede bulunursa bulunsun herhangi bir sanal gerçeklik gözlüğü ile Mersin'i sanki Mersin'deymiş gibi gezebilecektir."
Mersin’in doğal güzellikleri ve kültürel yapısı ile keşfedilmemiş bir cennet olduğuna dikkat çekilen açıklama şu sözlerle tamamlandı:
"40'ıncı kez kutladığımız Turizm Haftası dolayısıyla tatil planları yapanlara, deniz, kum, güneş, tarih ve doğa tutkunlarına sesleniyoruz. 'Bu Sene Mersin' diyoruz ve Mersinli dostlarımızın, sosyal medya aracılığıyla tüm sevdiklerini şehrimize davet etmelerini bekliyoruz."

MERSİN, (DHA)
ME(AŞ/EŞ)(14.04.2016),(FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin ‘Bu sene Mersin’ sloganı ile turist bekliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Nisan 2016 tarihinde saat 13 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin ‘Bu sene Mersin’ sloganı ile turist bekliyor haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:14
  • Guneş
   06:08
  • Öğle
   13:19
  • İkindi
   17:08
  • Akşam
   20:09
  • Yatsı
   21:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı