Ege Haberleri

EGE

  Mermerci umutlu

  İZMİR, (DHA)
  23 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 23 Şubat 2011 - 01:26

  Küresel krizde güçlü olduğu pazarlarda kan kaybeden doğaltaş sektörü, 2014 Dünya Futbol Şampiyonası ile 2016 Olimpiyat Oyunları’na evsahipliği yapacak Brezilya’da düzenlenen Uluslararası Mermer ve Granit Fuarı’na akın etti.

  DÜNYA doğaltaş rezervlerinin yüzde 35’ine sahip olan Türk doğaltaş sektörü, 2014 Dünya Futbol Şampiyonası’na ve 2016 Olimpiyat Oyunları’na evsahipliği yapacak olan ve 120 milyar dolarlık stadyum, havalimanı ve altyapı yatırımına hazırlanan Brezilya’da 15-18 Şubat 2011 tarihlerinde düzenlenen olan Vitoria Uluslararası Mermer ve Granit Fuarı’nda başarıyla temsil edildi.

  3 ay önceden dolan standlarda fuara katılan firmaların pek çok iş bağlantısı kurduğunu belirten Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Erdinç, “Çok başarılı bir fuar geçirdik. Dünya Futbol Şampiyonası ve Olimpiyat oyunları için yapılacak 120 milyar dolarlık yatırımdan büyük dilimi alacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

  Stantlar doldu taştı

  Brezilya’nın 10 yıl içerisinde dünyanın 5’inci büyük ekonomisi haline geleceğine ilişkin öngörüler bulunduğuna işaret eden Erdinç, “Türk firmalarımızın standları doldu taştı, firmalarımız birçok iş bağlantıları sağladı. Bu sene katılım gösterenler gelecek sene yerlerini koruyabilmek için şimdiden başvurdular, fuara sadece ziyaretçi olarak giden firma temsilcilerimiz de Türk taşına olan yoğun talep üzerine gelecek sene için şimdiden yer talep etmeye başladılar. Bunun üzerine biz de hemen fuar idaresinden ek yer talep edip, gelecek sene katılımcı sayımızı iki katına çıkarmak için çalışmalara başladık” şeklinde konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı