« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Merkit 49. oldu

Dünyanın en zorlu motor sporları organizasyonlarından biri olarak gösterilen Dakar Rallisi'nde bu yıl da Türkiye'yi motosiklet kategorisinde temsil eden Kemal Merkit, genel klasmanda 49. sırada yer alıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Arjantin'in başkenti Buenos Aires'ten 1 Ocak'ta startı verilen ve Arjantin ile Şili topraklarında geçilecek etapların ardından 16 Ocak'ta yine aynı şehirde tamamlanacak rallide Kemal Merkit, mücadelesini sürdürüyor.

Katılan ekiplerin ancak yüzde 40'ının finiş görebildiği 9 bin 605 kilometrelik rallide, 170 katılımcının start aldığı ve geride kalan etaplar sonrası 145'inin devam edebildiği motosiklet kategorisinde mücadelesine devam eden Kemal Merkit, KTM Enduro 690 R motosikletiyle tamamlanan 5 etap sonrası genel klasmanda 49. sırada yer almayı başardı.

Kemal Merkit ayrıca, geçen yıl birinci olarak tamamladığı “Mekanik Destek Almadan Yarışanlar” kategorisinde bu yıl da ilk sırada bulunuyor.

Dakar Türk Takımı sporcusu “Çöl Kaplanı” lakaplı Kemal Merkit, ilk hedefinin yarışı başarıyla bitirebilmek olduğunu söylerken, bu yıl da finiş görmesi halinde 7 kez katılıp 6 kez finişe ulaşabilme başarısıyla Dakar Rallisi tarihinde de yerini alacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz