Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Merkezi sınavlarda son sırada olan okullar yükselişte

  AA
  24.09.2013 - 15:01 | Son Güncelleme: 24.09.2013 - 15:00

  Türk Eğitim Derneği ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen "Başarı Her Yerde Projesi" sonuçları açıklandı. Buna göre, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı merkezi sınavlarda son sıralarda yer alan okullar, 13-14 basamak yükseldi. Projenin yürütüldüğü pilot bölgedeki çok sayıda öğrenci Anadolu lisesi ya da Anadolu meslek lisesine girmeye hak kazandı.

  Çalışma ile tüm öğrencilerin başarısının artırılması için, her bir öğrencinin öğrenmesine odaklı yöntem ve stratejiler tasarlandı. Projeyle, olanaksızlıklar içindeki okullarda fiziki hiç bir yatırım yapılmadan, sadece öğrenci, öğretmen, veli ve okul yönetimi işbirliği ile öğrencilerin önce okulu sevmeleri sağlandı.

  Türk Eğitim Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, projenin yürütüldüğü pilot bölgedeki çok sayıda öğrenci Anadolu lisesi ya da Anadolu meslek lisesine girmeye hak kazandı.

  2012-2013 SBS sonuçlarına göre, projenin yürütüldüğü Fatih Katip Kasım İlkokulu'ndan 6 , Gaziosmanpaşa 100. Yıl Ortaokulu'ndan 11 olmak üzere toplam 17 öğrenci Anadolu Lisesi veya Anadolu Meslek Liselerine girmeye hak kazandı.

  Projeyle öğrencilere, okulun öğretimin yanı sıra eğitim yeri olduğu ve spor, sanat gibi faaliyetlerin de okulda yapılabileceği anlatıldı. Bu alanlarda gençlere faaliyetlere katılma fırsatı verildi.

  Türk Eğitim Derneği Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, okulların proje ile birlikte yükselen başarılardan, dernek olarak haklı bir gurur yaşadıklarını belirtti. Pehlivanoğlu şöyle konuştu:
  "Bu başarıda önemli payları olan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, okul idarecileri ve öğretmenlerine, projeye inanan ve sonuçlarını yaşayan tüm öğrenci ve velilerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Derneğimiz benzer projelerini yaygınlaştırarak sürdürecektir."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı