NEVŞEHİR HABERLERİ

Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi Devam Ediyor

IHA
27.07.2015 - 09:36Son Güncelleme :

NEVŞEHİR'DEN UYGULAMAYA KONULAN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR.

IHA

Nevşehir’de uygulamaya konulacak ikinci büyük Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi’nin uygulanması yönündeki süreç devam ediyor.
Son yıllarda şehircilik kavramında, çağdaş ve modern şehir kimliğinin sağlıklı bir altyapı ve üstyapı sistemleri ile birlikte oluşumunda önemli değerler arasında yerini alan Kentsel Dönüşüm Projelerinin ülke genelinde temel esasları ile ortaya koyan yerel yönetimler arasında ilk sıralarda yer alan Nevşehir Belediyesi, ikinci Kentsel Dönüşüm Projesi’nin uygulanmasına yönelik süreci eksiksiz şekilde yürütüyor. Karasoku, İbrahimpaşa, Yeni Mahalle, 20 Temmuz, Hacırüştü, Herikli ve Kapucubaşı Mahallelerinde toplam 300 bin metrekarelik bir alanı kapsayan Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi gereğince, bugüne kadar dönüşüm alanında ölçümleme, tespit ve değerlendirme işlemleri tamamlandı. Nevşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü’nün koordinasyonunda gerçekleştirilen Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bundan sonraki süreçte , kentsel dönüşüm alanının kentsel tasarım projesi ve mimari avan projeleri hazırlanacak.
Farklı şehir görünümünün ortaya konulması adına da önem kazanan Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında daha sonra projenin uygulanacağı alanda bulunan hak sahipleri ile görüşmeler gerçekleştirilecek. Bu çalışmanın tamamlanmasının ardından Nevşehir Merkez Kentsel Dönüşüm Projesinin etaplar halinde uygulamasına geçilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

NEVŞEHİR İLÇELERİ

NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:42
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:13
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı