TEKİRDAĞ HABERLERİ

Merkez Büro-sen Genel Başkanı Tadık:

IHA
03 Eylül 2015 - 11:11Son Güncelleme : 03 Eylül 2015 - 11:12

MERKEZ BÜRO ÇALIŞANLARI SENDİKASI( MERKEZ BÜRO- SEN) GENEL BAŞKANI CELİL TANIK DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISINDA MEMUR- SEN’İN HÜKÜMETLE YAPTIĞI TOPLU SÖZLEŞMEYİ DEĞERLENDİRDİ.

IHA

Merkez Büro Çalışanları Sendikası (Merkez Büro-Sen) Genel Başkanı Celil Tadık, ülkenin can damarı olan kurumların, büro hizmet kolunda olduğunu söyledi.
Merkez Büro-Sen Genel Başkanı Celil Tadık, Memur-Sen’in hükümetle yaptığı toplu sözleşmeyi değerlendirdi. Tekirdağ’da bulunan merkez binada düzenlenen basın toplantısına Genel Başkan Celil Tadık, Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Baltacıoğlu ve Genel Başkan Vekili Harun Ercan katıldı. Tadık, basın toplantısında yaptığı konuşmada, Memur-Sen’in hükümetle yaptığı toplu sözleşmenin kamu çalışanlarını büyük zarara uğrattığını söyledi.
Tadık, "Hükümetle yapılan toplu sözleşme sürecinde kamu çalışanları büyük hüsrana uğramıştır. Toplu sözleşme sürecinde anlaşmaya varılan yüzdelik zam 2016 yılı için yüzde 6 artı yüzde 5, 2017 yılı içinde yüzde 3 artı yüzde 4 imza altına alınmıştır. Yani kamu çalışanları yine kaderine terk edilmiştir. Toplamda zam oranları 2 yıllık yüzde 18, yıllık yüzde 9’dur. Her yıl için imzalanan rakam yüzde 4 buçuk artı yüzde 4 buçuk olarak memura yansıyacaktır. 2016 yılı içinde alınan yüzde 11’lik zam oranı yüzde 20’lik gelir vergisi hesaplandığında, memurumuza yüzde 6 olarak yansıyacak, enflasyon hesaplamalarındaki adaletsizliği de katarsak, 2016 yılı zammı tamamen kaybolmuş, yok olmuştur. Toplu sözleşme masasında geçmiş yılların kayıpları telafi edilemediği gibi gelecek olan 2 yılımız da ziyan olmuştur. Ülkemizin can damarı olan kurumlarımız büro hizmet kolundadır. Bu büro hizmet kolundaki kurumlarımız olmasa Türkiye felç olur" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Merkez Büro-sen Genel Başkanı Tadık: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 11 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Merkez Büro-sen Genel Başkanı Tadık: haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:29
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   13:24
  • İkindi
   17:10
  • Akşam
   20:06
  • Yatsı
   21:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı