Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Merkez Bankası internet sitesini yeniledi

  A.A.
  08 Ağustos 2006 - 14:12Son Güncelleme : 08 Ağustos 2006 - 14:12

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın Başkanından sonra internet sitesi de yenilendi.

  A.A muhabirinin edindiği bilgiye göre, yenilenen site, asıl olarak Bankanın temel fonksiyonlarını ön plana çıkaracak şekilde yapılandırıldı ve görsel tasarım kuvvetlendirildi.
  Kullanımı daha kolay hale getirildi ve daha çok bilgiye yer verildi. Ayrıca Bankanın daha az bilinen ve kamuoyuna hitap eden faaliyetleri, para müzesi, sanat koleksiyonu, sponsor olunan müzik CD'leri ve yayınlar ön sayfaya taşındı.

  -SAYFADAN AYRINTILAR-

  Yeni sitede, sol menüye “Hızlı Erişim” altında Bankanın temel politika metinlerinden olan “Enflasyon Raporu ve Finansal İstikrar Raporu” kondu.
  Yine aynı başlık altında Banka tarafından üretilen veriler ile kamuoyunun doğrudan ilgisinde olan diğer bilgiler de yer alıyor.
  Sitenin üyelik sistemi de yenilendi ve yayınların kapsamı genişletildi. Bu sistem ile siteye üye olanların e-postalarına, anlık-günlük-haftalık seçenekler ile sitede yayınlanan tüm bilgiler gönderiliyor. Sağ tarafta oluşturulan menüde “Film ve CD'ler” başlığı altında Başkanın konuşmalarını ve banka tarafından gerçekleştirilen, sponsor olunan yayınları izlemek ve dinlemek mümkün hale getirildi.
  Sanat koleksiyonu yenilenirken, Banka bünyesinde bulunan Para Müzesi internet ortamına taşındı. “Konferanslar” bölümü ve ”Banknotlarımız” bölümü ön plana çıkacak şekilde yeniden tasarlandı.
  Bu arada, Bankanın 75. kuruluş yılı nedeniyle gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin özel bir bölüm de internet sitesinde oluşturuldu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı