Dünya Haberleri

  Merkel'den yeni Türkiye açıklaması: Söz konusu olamaz

  Hürriyet Haber
  06.09.2017 - 21:21 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin AB ile müzakerelerini ekim ayında AB'nin gündemine getireceğini söyleyen Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin üyeliğinin hiçbir zaman taraftarı olmadığını ifade etti.

  Merkelden yeni Türkiye açıklaması: Söz konusu olamaz

  Almanya Başbakanı Angela Merkel, Almanya Yazı İşleri Ağı'na verdiği röportajda, Sosyal Demokrat Partili (SPD) rakibi Martin Schulz ile karşı karşıya geldiği televizyon düellosunda söylediklerinin altını çizerek Ekim ayında gerçekleştirilecek AB Zirvesi'nde diğer AB liderleriyle Türkiye'nin üyeliğini masaya yatırmak istediğini belirtti.

  Merkelden yeni Türkiye açıklaması: Söz konusu olamaz

  Müzakerelerin durdurulup durdurulmayacağına ilişkin bir kararın ancak ortak alınabilecek bir karar olduğunu vurgulayan Merkel, üye devletler arasında konuyla ilgili bir ihtilaf yaşanmamasını arzu ettiğini ifade etti.

  SÖZ KONUSU OLAMAZ

  Almanya Başbakanı, Türkiye'nin üyelik müzakerelerini büyük ölçüde selefi Gerhard Schröder'den devraldığını, ancak Schröder'in partisi SPD'den farklı olarak hiçbir zaman Türkiye'nin AB üyeliğinin taraftarlarından olmadığını da vurguladı.

  Merkel-Schulz düellosuna yorum: Dostluğa zarar verirMerkel-Schulz düellosuna yorum: Dostluğa zarar verir

  Türkiye'de cezaevlerinde bulunan Alman vatandaşları konusuna da değinen Merkel, "Hukuk devletiyle bağdaşmayan bu tür olaylar yaşanırken Türkiye'nin AB'ye üyelik müzakerelerinin paralel olarak devam etmesi söz konusu olamaz" diye konuştu.

  Merkelden yeni Türkiye açıklaması: Söz konusu olamaz

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler: bm
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı