Merkel’den “yalnız değilsiniz” yemeği

Murat TOSUN/BERLİN
30.06.2013 - 17:11 | Son Güncelleme:

Başbakan Merkel, 1 Temmuz’da NSU kurbanlarının yakınları ve Keup saldırısında yaralananlarla yemek yiyecek, yalnız olmadıkları mesajını verecek

BAŞBAKAN Angela Merkel, NSU kurban yakınlarını yalnız bırakmadığını bir kez daha gösterdi.

Daha önce çeşitli vesilelerle kurban yakınlarıyla biraraya gelen Başbakan Merkel’in, genel seçimler öncesinde son bir kez daha kurban yakınlarını 1 Temmuz’da Başbakanlık’ta kabul edeceği öğrenildi. Bu arada Başbakanlık’ta gerçekleşecek olan davete Köln’deki Keupp Caddesi’nde 2004 yılında gerçekleştirilen bombalı saldırıda yaralananlar da davet edildi.

Merkel’in basına kapalı olarak yapılacak buluşmada, kurban yakınlarına yalnız olmadıkları mesajı vereceği ifade edildi.

BİR GÜN ÖNCE GELECEKLER
Hürriyet’in konuyla ilgili ulaştığı bilgilere göre NSU kurban yakınları Merkel’le buluşmadan bir gün önce Berlin’e gelecek. 1 Temmuz günü ise Başbakanlığa geçecek olan kurban yakınları, burada Başbakan Merkel’le öğle yemeği yiyecek.

Ancak yaz tatili öncesinde başbakanlıkta yapılacak olan buluşmaya bazı davetliler özel nedenlerden dolayı katılamayacak. Geçtiğimiz aylarda bebeği olan Semiya Şimşek ve annesinin rahatsızlığı dolayısıyla Tülin Özüdoğru, Berlin’e gelemeyecek. Türk-Alman Sağlık Vakfı tarafından Genç ödülüne layık görülün Tülin Özüdoğru, geçtiğimiz hafta düzenlenen törendeki konuşmada salondaki davetlilere duygulu anlar yaşatmıştı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı