Ege Haberleri

EGE

  Merinos’ta 40 kişiye işbaşı

  Gökhan YALKALK, (DHA)
  21.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Torbalı’da kurulan fabrikaların kadrosunu ilçeden oluşturmasını isteyen Ticaret Odası, Alfemo’dan sonra Merinos ile el sıkıştı. Açılacak kursta başarı gösterenler iş sahibi olacak.

  TORBALI Ticaret Odası (TTO), fabrikaların diğer ilçelerden işçi getirerek çalıştırmasını engellemek için harekete geçti. İlk etapta mobilya döşemeciliği konusunda istihdam garantili kurs açacağını duyuran Oda’ya, halı ve mobilya sektörünün önde gelen firması Merinos’un Genel Müdürü Feza Çiftçi istihdam sözü verdi.
  Feza Çiftçi ve İş-Kur Torbalı Şube Müdürü Mehmet Nayman ile protokole imza koyan Oda Başkanı Behçet Çınar, yüzde 50 istihdam garantili kurs için 40 kişi alınacağını kaydetti. Çınar, 3 ay sürecek kursta 480 saatlik bir eğitim verileceğini belirterek, “1 Haziran’da Merinos üretim tesislerinde başlayacak eğitim, 23 Ağustos’a kadar 08.30-15.30 saatleri arasında devam edecek. Kurs için 22-35 yaş arası askerliğini yapmış, en az lise mezunu erkekler alınacak. Kurs için seçmeler 30 Mayıs’ta saat 10.00’da TTO’da yapılacak” dedi.
  Halıdan sonra mobilya
  Merinos Genel Müdürü Feza Çiftçi, halı sektöründe olduğu gibi mobilya alanında da dünyanın en iyisi olmak için yola çıktıklarını ve Torbalı’da beş yıl önce 10 bin metrekarelik bir alanda hizmet vermeye başlayan mobilya fabrikasının kısa sürede hizmet alanını 160 bin metrekareye çıkardığını söyledi. Dünyanın en iyisi olma yolunda ilerlediklerini ifade eden Çiftçi, “Biz yatırımlarımızı Torbalı’da yapıyoruz. Torbalı’da yaşayanlardan oluşan bir kadro ile çalışmak istiyoruz. Bu kurslara devam edeceğiz. Şu anda personelimizin yüzde 40’ı Torbalı’dan. Bu oranı yüzde 80’lere çıkartmak istiyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı