Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Meriç Enercan: Yürekli olamadı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Meriç ENERCAN

TAM 27. dakikaydı. Hakem Mutlu Çelik, Yusuf'un kendini denize atarcasına balıklama uçtuğu pozisyona enine boyuna düşünüp penaltı kararı verdi. Kendisi de inanmıyordu, stattakiler de. Hemen ardından itiraz edenlerin ikisini birden saha dışına gönderdi. Yani kolunu kanadını kırdı Aydınspor'un.

Hani iyiniyetli düşünmesek, bu maç için yapılan spekülasyonları ciddiye alıp, ‘‘Haklılık payı varmış’’ diyecektik. Ama ne Yusuf, ne de diğer Rizeli oyuncuların günahı yoktu Mutlu Çelik'in bu inanılmaz ayıbında. 1-1'ken olan bu olaylar, maçın skorunu 4-1'e Rizespor'u da finale kadar taşıdı. Maç sonuna kadar, aslanlar gibi direnen Aydınsporlu futbolcularla hakem Mutlu Çelik'i izledim, 75. dakikada Aydınlı Murat Karakoç'un Haydar'ı tuşlamasına bile penaltı çalamadı. Hoş, skor da 3-1 olmuştu ya.

Bekledim, maçın bitiminde düdüğünü santraya bırakır, ‘‘Elveda’’ der diye. Ama penaltıda gösterdiği cesareti böylesine yürekli bir işte gösterememişti Mutlu Çelik.

Günün ikinci maçında ise Konyaspor ve Diyarbakırspor'un kıran kırana mücadelesinde 120 dakikalık beraberlik vardı. Penaltılar sonrasında gülen ve Rizespor'un rakibi olan finalist takım Diyarbakır oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz