« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Meriç Enercan: Kadert anı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Meriç ENERCAN

BU maçın kader anıydı, 80. dakikada direkten dönen top.. Yürüyen rakibini yenmeyi kafasına koymuş A.Gücü'nde skor 2-1 iken Faruk Namdar'ın kafasından çıkıp siyah beyazlı direkte patlayan top, döndü geldi ve penaltı vasıtasıyla Beşiktaş golüne dönüştü.

Da Silva'nın, Mehmet'i düşürdüğü ve Oğuz Sarvan'ın haklı düdüğüyle penaltı olan bu pozisyon, yine Mehmet'in ayağından 3-1'lik skoru ortaya çıkarıyordu. Bu gol, farklı galibiyetin açılışını yaptı. Herşeyi göze alıp, saldıran Ankaragücü, son bölümde 7'ye 2 kontrataklar yedi, skor da 5-1'e kadar çıktı.

Fenerbahçe ve Barcelona maçındaki Beşiktaş'tan eser yoktu sahada.. İlk 45 dakikada sadece Nihat vardı. Bir sezon içinde inanılmaz aşama kaydeden, ‘‘Figo Nihat’’ olağanüstü futboluyla takımını sırtlayıp üç puana taşıdı. İkinci yarıda yıllanmış şarap Mehmet, liberodan çok santrfor oynayan Ümit ve Karhan da iyiydi.. Tüm bunların yanısıra, Münch'ü de unutmamak gerek.. Ancak bunlar, Ankaragücü'nün herşeyi riskedip, gol için tümüyle rakip alana yığıldığı sırada ortaya çıktı..

KOLAY KAZANDI

Evsahibi Ankaragücü ise Barcelona havasıyla sahaya çıkan rakibine ligdeki ilk yenilgiyi tattırıp, sükse yapmak peşindeydi. İlk yarıda akılalmaz defans hatalarından gelen iki gole yanıt vermek için çok çabaladılar. Topu oyunun büyük bölümünde kontrolunda tutan sarı lacivertliler, iyi pas, akıllı alan presi yapıp son 10 dakika dışında rakibinden daha çok pozisyon ürettiler. Ancak son vuruşlarda Kennedy ve Hakan Keleş'in etiksizliği, Rogerio'nun gereksiz çekingenliği ve yeni santrfor Muhammed Faruk'un silikliğine savunma ve kaleci hataları da eklenince, sonuç kaçınılmaz oldu.. Beşiktaş, yıldızlarının üstün becerileriyle zor bir maçı, iyi oynamadan ve çok yorulmadan umduğundan kolay kazandı. Papaz'ın pilav şansı, her zaman böyle olmaz..

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler