« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Meriç Enercan: 45 dakika yetti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Meriç ENERCAN

BÜYÜK umutlarını, küçük yanlışlarla tüketme alışkanlığına sahip Konyaspor, bu kez Antalya'ya kararlı gelmişti. Rakibi, mucize denilecek bir şekilde ekstra play-off şansını yakalayan Ankaraspor idi. İki yenilgi alsalar küme düşecekken, üç maçı kazanıp play-off'a gelmişti Başkent ekibi.

Konyaspor'un bu sefer işi şansa bırakmadığı, işi sıkı tutup kesinlikle yarı finalist olacağı ilk 45 dakikadaki görüntüsünden belliydi. Konya sahanın her yerinde rakibine pres yapıyor, dönmesine kesinlikle fırsat vermiyordu. Bu sistem içinde ilk 45 dakikalık bölümde 6 net pozisyon bulup üçünü gole çevirdiler ve soyunma odasına inanılmaz bir rahatlıkla gittiler. Ve ne yazık ki bu rahatlıkla ikinci yarıya çıktılar.

İlk bölümde Fatih ve Hayri'nin yoğun presi, Bülent ve Semavi'nin öldürücü bindirmeleri, Ercüment ile Coşkun'un defansı canından bezdiren çabası, yerini ‘‘bu maç bir an önce bitse’’ anlayşışına bırakmıştı.

Ankaraspor oyunu Konya'nın yarı alanına yıktığı ikinci devrede sadece Bayram ile 1 gol bulunca, umutlarını başka bahara bıraktı.

<ı>AĞRI'YA YAZIK OLDU

Ağrıspor, iki maçın sonucunda belki tesadüflerle gelmişti ama bence turnuvanın yıldızıydı. Çok tecrübeli ve klas oyunculardan kurulu Diyarbakırspor'a yenilip, elendiler ama özellikle karşılaşmanın ikinci yarısında öylesine üst düzeyde mücadele ettiler ki, bu çocukları alkışlamamak mümkün değil. Özellikle orta sahada Mehmet Ali, Halil, Levent Gündüz, Alparslan ve Selami inanılmaz tempoyla mücadele ettiler. Ancak tecrübe işte... Hasan, Aykut, Faruk, Sefer gibi usta ayaklar, Faruk Atalay gibi enerjisi bitmeyen bir orta saha ve Hakikat gibi öldürücü deparlara sahip Diyarbakırspor, tüm kozlarını iyi kullandı ve sonuçta yarı finalist oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler