EDİRNE HABERLERİ

Meriç Belediyeler Birliği’nin Olağan Toplantısı Gerçekleştirildi

IHA
23 Ekim 2015 - 15:47Son Güncelleme : 23 Ekim 2015 - 15:48

meriç belediyeler birliğinin olağan toplantısı gerçekleştirildi

IHA

Avrupa Konseyi Sözleşmesine dayanarak bu sözleşmeye taraf olan devletlerin yerel yönetimleriyle ve Edirne İl sınırları dahilindeki Belediyeler arasında işbirliği yapmak amacıyla kurulan Meriç Belediyeler Birliği’nin olağan toplantısı gerçekleştirildi. 8 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, 2016 yılının bütçeleri karara bağlandı.
Meriç Belediyeler Birliği’nin olağan toplantısı Edirne Belediyesi Meclis Salonu’nda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Meriç Belediyeler Birliği’ne üye olan Edirne Belediyesi, Havsa Belediyesi, İpsala Belediyesi, Esetçe Belediyesi, Yenikarpuzlu Belediyesi, Beğendik Belediyesi, Küplü Belediyesi, Subaşı Belediyesi’nin belediye başkanları ve meclis üyeleri katıldı.
Meriç Belediyeler Birliği’ne üye olan belediyelerin birçoğunun sınır komşusunun Yunanistan olduğuna değinen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Yunanistan, İnterrek Projesine hiç kapılarını açmadı. AB tarafından bu proje onaylanmasına rağmen, Yunanistan deniz sınırının kendi isteği doğrultusunda belirlenmemesinden dolayı; ‘Burada sınırlar belli değil bu yüzden biz sınır ötesi işbirliği yapmak istemiyoruz’ dediler. Bu bir dezavantaj oluşturuyor. Yunanistan’ın bu tavrı nedeniyle ne interrekten ne de IPA’da yararlanacak projeler yapılamadı. Bu konuyu Brüksel’de de dile getirdim. Onlardaki yetkililerde Yunanistan’la bu konu hakkında görüşeceklerini söylediler” dedi.
Toplantıda aşağıdaki maddeler görüşülerek karara bağlandı:
“Açılış ve yoklama; Gündemin kabulü; Birliğin Nisan 2015 Meclis Toplantısına ait tutanak özetinin okunarak kabul edilmesi; 2016 çalışma programının görüşülerek oylanması; 2016 Mali Bütçe Kararnamesinin görüşülerek kararının alınması; Birlik 2016 yılı Gelir Bütçesinin görüşülerek, kararının alınması; Birlik 2016 yılı Gider Bütçesinin görüşülerek karara bağlanması; Dilek, temenniler ve kapanış.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Meriç Belediyeler Birliği’nin Olağan Toplantısı Gerçekleştirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 15 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meriç Belediyeler Birliği’nin Olağan Toplantısı Gerçekleştirildi haberi güncellenecektir.

  EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:27
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   13:28
  • İkindi
   17:16
  • Akşam
   20:14
  • Yatsı
   21:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı