"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Merdiven yol ayrımını gösteriyor

RUMUZ: YY.SKRüyamda evlenmeyi düşündüğüm ve şu anda sözlü olduğum bayanla bir bayırdan aşağıya, karayoluna doğru iniyoruz.

Yola gelmeden önce merdivenler var. Fakat bu merdivenler taştan yapılmış ve hepsinin boyutu bir değil, kimi küçük kimi büyük basamaklar. İnsanlar o merdivenlerden zıplaya zıplaya iniyorlar. Fakat ben yükseklik korkum olduğunu söyleyip merdivenlerden inemiyorum. Sözlüm de beni orada yalnız bırakarak tek başına merdivenlerden aşağı iniyor. Bense merdivenlerin başında kalıyorum.

YORUM

Rüyada görülen merdiven ve basamaklar, rüyayı gören kişinin hayatında geldiği yol ayrımını gösteriyor. Rüyanız sevgilinizle ortak karar vermeniz gereken bir konu hakkında (bu evliliğiniz de olabilir), çevrenizdekilerin ve sözlünüzün tüm olumlu telkinlerine ve neşeli bakış açılarına rağmen tereddütleriniz olduğunu ve geleceğiniz son noktada ne olacağını sezmenize rağmen (bu karayolu figürü ile sembolize edilmiş) oraya ulaşana kadar kendinizden çok şey vermeniz gerektiğini düşündüğünüzü anlatıyor. Bu tereddütleriniz bilinçaltınızda birikip ilişkinize ya da hayatınıza zarar vermeden, sözlünüz ve yakın çevrenizle açık sözlülükle konuşmalısınız. Hepiniz için en iyisi olsun!

Değişim dönemine girmişsiniz

RUMUZ: KIVILCIM

Rüyamda ev aksesuvarları satan bir dükkanı geziyoruz. Güzel, büyük biblolar var, her şey kahverengi. Bir fil başı biblosu var; fil aynanın karşısında duruyor, farklı yönlerden bakıldığında filin ifadesi değişiyor, şaşkın ve aptal bir ifadesi oluyor. Bir de at başı vardı. Çok beğendiğim bir heykelde başlarında şapkaları olan Japon çift ve arka taraflarında duran Buda heykeli. Ben heykele bakarken Buda’yı düşündüm ve Buda hareket edip diğer parçadan ayrıldı. Yanıma gelince korkup Besmele çektim. Yanımdaki arkadaşlarıma onu düşüncemle hareket ettirdiğimi söyledim. Heykel bizi yan yana dizdi, biz de korkarak kol kola girdik. Bize evi gezdirecekmiş (dükkan ev oldu). Evi gezerken kapı ve pencerelerden bize düşman genç adamlar girdi. Biri bana tecavüz etmek için kolumdan sürüklerken, ben ona mikrop taşıdığımı ona da geçebileceğini söyledim. O da beni bıraktı. Düşmanlar yok oldu. Bahçeye benzer büyük salona geldik. Yaşlı bir karı-koca bahçeye tohum atar gibi bir hareket yapıyorlar. Kuraklık varmış, o yüzden toprak yarılmıştı ve kupkuruydu. Yaşlı karı koca bir arkadaşımın kayınvalidesi ile kayınpederiymiş, büyü yapıyorlarmış. Ben inanamıyorum. "O insanları tanıyorum, böyle şey yapacak kişi değiller" diye düşündüm.


YORUM

Sevgili Kıvılcım, rüyan tamamıyla hayatında bir gelişim, değişim ve büyüme dönemine girdiğini gösteriyor. Ne mutlu sana ki, iyi ve kötü savaşında sen oyunu iyiden yana kullanmışsın. Rüyandaki tüm semboller, kişiler, olaylar ve bu olaylarla ilgili yorumların bir olgunlaşma ve iyileşme serüveninin yapı taşları. Devamında gördüğün tatsız olaylar, etrafında seni hayal kırıklığına uğratan hatta tehdit eden kişiler bulunduğunu ama senin kendini koruyacak yeterli güce sahip olduğunu gösteriyor. Kişiliğindeki tutarlılık seni her koşulda ayakta tutacaktır. Benim tavsiyeme ihtiyacın yok.

Aile içi sorunlar var

RUMUZ: ARZU

Rüyamda bir bacağım kesilmişti ve annem bana protez bacak takıyordu. Bu arada ben nişanlımın babasıyla telefonda konuşuyordum. Bana "Kızım ağrın var mı? İyi misin" diyor. Ben de "İyiyim, ama bir taraftan da bacağımın biri yok" diyorum. Sonra telefondayız ama hiç konuşmuyor, bir sessizlik oluyor. "Baba orada mısın" diyorum sesi gelmiyor, komşumuzun sesini duyuyorum. Meğer bir ot varmış da o ot ayağıma iyi gelirmiş, bu ot da kayınvalidemlerin oturduğu yerlerde olurmuş. Üzülerek korku ile uyandım.


YORUM

Rüyanız sizin neden olduğunuz ya da kendiliğinden ortaya çıkan bir karmaşa nedeniyle aile içinde meydana gelen sorunlara işaret ediyor. Yaşanılan sorunda anneniz size dört dörtlük destek olmasına rağmen, siz ihtiyacınız olan çözümü nişanlınızın ebeveynlerinden bekliyor gibisiniz. Nişanlınızın babasıyla yaptığınız telefon görüşmesi kendisiyle sağlıklı iletişim kurma isteğinizin ifadesi.

Gerilimizi boşaltmaya ihtiyacınız var

RUMUZ: POSEİDON

Rüyamda sevdiğim kız beni durmadan ağlatıyordu ve bu rüyayı ikinci kez görüyorum. Bu sevdigim kızla iki ay önce ayrıldık.


YORUM

Rüyanız ilişkinizin üzerinizde yarattığı gerilimi boşaltma ve hafifletme ihtiyacınızı gösteriyor.

RÜYA SEMBOLLERİ

OĞLAK

Statü ve sosyal anlamda yükselme sembolüdür. Yaşlı ve olgun insanları ifade ettiği gibi, rüyayı gören kişinin yaşamında önemli yeri olan Oğlak burcu kişilere dikkat çekiyor da olabilir. Geleneksel yorumunda, çocuk ve akrabalık ilişkilerini gösterir.

MANDAL

Rüyada çamaşırlara takılan mandal, kişinin yaşantısında gelişebilecek değişik olayları önceden sezinleyerek tedbir alması anlamına gelir. Mandal toplamak, özgürlüğe kavuşmak ve rahat etmek anlamındadır. Geleneksel yorumunda başarı ve zafer işaretir.

RAKET

Kişilik çatışmalarını, rekabet ortamını ve kararsızlığı sembolize eder. Geleneksel yorumunda, başkalarını küçük gören, kibirli kişilerin işaretidir. Dini yönden zayıflığı da gösterir.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI