Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mercury Rev performing Deserter's Songs

  Hürriyet Haber
  09 Mayıs 2011 - 11:48Son Güncelleme : 09 Mayıs 2011 - 11:48

  14 Mayıs 2011 Cumartesi - 23:00
  Mercury Rev, 1980’li yıllarda Buffalo’da kurulan bir indie-rock grubu.

  50TL Ayakta40TL Öğrenci

   Orijinal kadrosunda vokallerde David Baker, gitarda Jonathan Donahue, bas gitarda Dave Fridmann, davulda Jimy Chamber, klarnette Sean Mackowiak ve flütte Suzanne Thorpe’un bulunduğu Mercury Rev,  daha çok deneysel ve psychedelic rock etkilerinin hissedildiği ilk dönem kayıtlarından zamanla daha melodik, gösterişli bir müziğe doğru evriliyor.

  Müzik çevrelerince oldukça takdir toplamalarına rağmen Mecury Rev ‘in ilk yayınladığı albümler gruba sadece kültlük mertebesinde tanınırlık sağladı. İkinci albümleri Boces’in yayınlanmasının ardından David Baker’ın gruptan ayrılması ile Mercury Rev’in daha karanlık ve daha deneysel yüzü de grubu terketmiş oldu. 1995 yılında çıkardıkları 3. Albümleri olan “See You on The Other Side” ve 1998 yılında yayınladıkları “Deserter’s Songs” Mercury Rev’in uzun zamandır hak ettikleri üne kavuşmasını sağladı. NME tarafından yılın en iyi albümü seçilen Deserter’s Songs’ta Donahue’nin samimi vokallerinin melodik şarkılarla biraraya gelmesi sonucunda Mercury Rev hayran kitlesini büyük ölçekte genişletti. Şu ana kadar 8 albüm ve sayısız EP çıkaran grup, 20 yıldan sonra hala müzikal maceraları ve vizyonları ile dinleyicilerini şaşırtmaya devam ediyor.  Asla sağlamlığından hiçbir şey kaybetmeyecek Amerika’nın önde gelen kült gruplarından Mercury Rev, 14 Mayıs Cumartesi gecesi unutulmaz bir konser için Babylon’da olacak!

   

  Mercury Rev performing Deserters Songs

  Radyo Eksen Session

  14 Mayıs 2011 Cumartesi - 23:59

  15TL Ayakta10TL Öğrenci

  Modern hayatın sesi – modern müziğin ekseni Radyo Eksen’i bir gece klübünde dinlemek, eski bir dosta rastlamak gibidir. Sizinle yenilerden, eskilerden muhabbet eder, mutlu eder, eğlendirir. 

  Radyo Eksen Session 14 Mayıs Cumartesi Mercury Rev konseri öncesi ve sonrasında Babylon’da...

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı