« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mercedes'de hedef 2012

Mercedes GP Patronu Ross Brawn, takımının 2012'de başarılı olacağına inanıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mercedes, 2010 başında 2009'da şampiyon olan Brawn GP'yi devraldıktan sonra bir defa bile galibiyet alamadı.

Bununla birlikte Ross Brawn, 2011 içinde bünyelerine kattıkları teknik personeller ile umutlarını çoğalttı. Bu personel için Bob Bell, Aldo Costa ve Geoff Willis yer alıyor.

Brawn: "Bütün yeni araçlar gibi bu da, şimdi elimizdeki olan araç baz alınarak birçok referansla tasarlandı. Elbette iyimseriz ve şimdikinden daha iyi bir araç üretebileceğimize inanıyoruz. Bunun yanında bilmediğimiz şey, diğerlerinin ne yapacağı ama her takım gibi yeni aracımıza inanıyoruz ve hedeflerimizi mümkün olduğunca iddialı koyuyoruz. Bütün mühendislerimi, bu hedeflere ulaşmak için sıkı çalışıyor" dedi.

Kendilerine iddialı hedefler belirlemenin, bunları kesinlikle elde edecekleri anlamına gelmediğini kabul eden Brawn sözlerine şöyle devam etti: "Baskı ve etkinlik açısından kendimize iddialı bir hedef belirledik. Kendinize iddialı bir hedef belirlemek, bunu başaracağınız anlamına gelmez. Ama rekabetçi olmak için ne kadar gelişmemiz gerektiğini değerlendirmede bize yardım edeceğini düşünüyorum. Kendimize belirlediğimiz hedef bu. Şimdiye kadar işler yolunda gidiyor."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler