Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Mercedes yönetimi takımdan memnun değil"

Mercedes'in Formula 1'den çekilebileceğine ilişkin yeni haberler ve açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, daha önce Fransız Auto Hebdo dergisi, henüz Concorde Anlaşması'na imza atma konusnuda karar vermeyen Mercedes'in, 2014'den itibaren F1'de "yarı resmi" bir takımla yer alabileceğine dair bir haber yayınlamıştı.

Haberde, Mercedes'in motor tedarikçisi olarak kalmaya devam edeceği ancak şirketin yüksek performans kolu olan AMG'nin adını alarak mühendislik faaliyetleri üzerine yoğunlaşacağını ileri sürmüştü.

Benzer bir haberi, "gittikçe ardan söylentiler" sebebiyle İtalyan Autosprint dergisi de gündemine aldı.

Haberde, AMG'nin; Mercedes'in yönetim kurulu toplantısında firmanın F1'den tümüyle geri çekilmesi önerisine karşı bir çözüm olarak sunulduğunu iddia edildi.

Dergi, yönetim kurulu üyelerinin, şampiyon olan Brawn GP sonrası dönemden, Ross Brawn ve Michael Schumacher'in bir araya gelmesi ve takımın üç sezondur sadece bir kez yarış kazanmış olmasından duydukları memnuniyetsizliği dile getirdiklerini yazdı.

Haberde ayrıca, Mercedes GP projesinin en büyük savunucusu olan Daimler'in Başkanı Dieter Zetsche'nin de, birkaç ay içinde görevinden ayrılacağı öne sürüldü.

Bu arada verdiği bilgilerin doğruluğu ile tanınan Auto Plus yazarı ve yorumcu Jean-Louis Moncet, konuya ilişkin nihai kararın Mercedes'in önümüzdeki yönetim kurulu toplantısında verileceğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler