Ege Haberleri

EGE

  Mercedes sırada

  Hürriyet Haber
  13 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 13 Eylül 2000 - 00:01

  Lordlara klozet kapağı yapan Manisalı mühendis, klasik taksi firmalarına ahşap görünümlü plastik aksesuar üretti, dünya otomotiv devi sıraya girdi

  MANİSALI Makine Mühendisi Özkan Safaoğlu, İngiliz lordları için tahta klozet kapağı yaptı. Kapaklar, mühendisin Londra'da yaşayan kardeşleri Faik ve Menteş Safaoğlu'nun kurduğu şirket aracılığıyla 50-100 paunddan (50-100 milyon lira) arasında ihraç etti.

  Her türlü aksesuar

  MÜHENDİSE klasik taksiler LTI ve Metro için ahşap görünümlü plastik aksesuar üretmesi önerildi. Safaoğlu'nun firması Fom-Sa'da üretilen göğüslük, kül tablası, kapı aksesuarları, direksiyon, vites ve el freni topuzu, panjurlar da İngiltere'ye gönderildi.

  Ünlü firma teklifi

  YILLIK ihracat miktarı 400 milyar liraya ulaşırken, İngiltere'deki Mercedes Jeep firması da Safaoğlu ile temas kurup aksesuar üretmesini istedi. Yerli otomobil firmalarıyla da görüştüğünü belirten Safaoğlu, yurtdışından lake tabut imalatı için de öneri geldiğini bildirdi.

  Ucuz ve kaliteli mal ürettiği için İngilizler'in kendisini tercih ettiğini belirten Özkan Safaoğlu, otomobil içindeki tüm plastik parçalara ağaç görünümü verebileceğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı