Mercedes, İETT’ye 220 körüklü Conecto veriyor, filodaki payı yüzde 50 oluyor

Hürriyet Haber
15.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) tarafından açılan 221 adetlik körüklü belediye otobüsü ihalesini Mercedes-Benz Türk kazandı.

İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı, “Körüklü otobüs ihalesi ile ilgili olarak attığımız bu imza da İETT tarihinde yeni bir aşamayı oluşturuyor. Bu anlaşma Mercedes-Benz Türk için önemli bir başarı olduğu kadar, İstanbul halkı için de çok olumlu bir gelişme” dedi. Yeni otobüslerle birlikte İETT’nin otobüs filosundaki Mercedes payı da yüzde 50’ye ulaştı.
Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz ise şunları söyledi: “İstanbul Hoşdere’deki fabrikamızda üretilmekte olan körüklü Conecto otobüsler için attığımız bu imzayla, İETT ile şirketimiz arasındaki köklü işbirliğimizi devam ettiriyoruz. Böylece Mercedes-Benz Türk olarak hem İstanbul’a hem de Türkiye’ye katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Kamera ile güvenliği sağlayacak

MERCEDES-BENZ Türk tarafından İstanbul Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen 155 yolcu kapasiteli, körüklü otobüsler, eylül ayına kadar teslim edilmiş olacak. 5 yıl garantili olan araçların bakımları da Mercedes-Benz Türk tarafından yapılacak. Alçak tabanlı olarak üretilen otobüste, duraklarda binip/inmeyi kolaylaştıran yana yatma özelliği, 3 adet 19 inçlik LCD ekran, 8 adet kamera, araç içi ve araç dışı anons sistemi özellikleri bulunuyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı