Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mercedes henüz hazır değil

Nico Rosberg, Ross Brawn'ın daha önce Alman pilot için söylediği 'ilk zaferine yakın' ifadesine katılmıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

24 yaşındaki Alman pilot, 2010 sezonunda şimdiye kadar takım arkadaşı Schumacher'i hep geride bıraktı, 2 defa podyuma çıktı ve şu anda da şampiyonada 2. sırada.

Önceki açıklamasında Brawn: "Nico, yarış kazanmaya çok yakın"

Ama Alman haber ajansı DPA'ya konuşan Rosberg: "İyi olurdu ama gerçekçi olmalıyız"

"Mercedes'te henüz kazanacak durumda değiliz. Ama gelecek haftalarda büyük adımlar atmalıyız, umarım iyi bir gelişim kaydetmeyi umuyorum"

Bu hafta sonunda ellerinde olacak W01 için Rosberg: "Çok şey bekliyor olabiliriz ama umarım Red Bull ile arayı kapatabiliriz"

Rosberg bu sezon başlarında yaptığı açıklamada yanında Schumacher varken artık her kelimesine dikkat etmesi gerektiğini belirtmişti.

Kendisini Mercedes'te 1 numara olarak gördüğü için şaşırıp şaşırmadığı sorusuna Rosberg: "Şimdiye kadar sezonumun gidişatından çok memnunum"

"Özellikle de şampiyonada ikinci olduğum için mutluyum. Şimdiye kadar Schumacher2in önünde yar aldığım için de mutluyum ama bir kıyasla yapmak için henüz çok erken"

Schumacher'den neden daha hızlı olduğu sorusuna ise Rosberg: "Hayır. Sadece araçta daha iyi bir his edindiğimi ve ondan çok şey ortaya çıkarabildiğimi biliyorum"


Bunları da Beğenebilirsiniz