İSTANBUL HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Mercedes-Benz Türk 50 yılında 50 startup’a 500 bin lira destek verdi

DHA
04.07.2017 - 18:31 |Son Güncelleme :
DHA

İstanbul, 4 Temmuz (DHA) - Türkiye’nin en büyük yabancı sermayeli şirketlerinden biri olan Mercedes-Benz Türk’ün 50. kuruluş yıldönümünde düzenlediği “50. Yılda 50 Startup” yarışmasının kazananları açıklandı. Jürinin iki aşamalı seçimiyle belirlenen 50 startup, Mercedes-Benz Türk tarafından tamamen hibe edilen toplam 500 bin liralık desteğe hak kazandı.
"50. Yılda 50 Startup" yarışmasında;
- Kadir Can Kırkoyun’un geliştirdiği kodlama dersindeki platform ihtiyacına yardımcı olmak için oyunlaştırılmış mobil platform sağlayan Scode projesi;
- Kadir Demircioğlu’nun geliştirdiği kumaşları daha işlevsel hale getiren, akıllı kumaş projesi;
- Umutcan Duman’ın geliştirdiği atık toplama süreçlerini akıllı hale getirerek maliyetleri ve karbon salınımını yüzde 55’e varan oranda azaltan proje
ilk üçe girerek 50’şer bin liralık büyük ödülün sahibi oldu.
Mercedes-Benz Türk’ün, Yaşama Dair Vakfı, Impact Hub İstanbul ve StartersHub  işbirliği ile yürüttüğü “50. Yılda 50 Startup” projesinin ödülleri, Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
Ödül törenine Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün’ün yanı sıra, Mercedes-Benz Türk CIO’su Gökçe Bezmez ve Mercedes-Benz Türk AR&GE Merkezi Müdürü Mustafa Üstertuna da katıldı.
Mercedes-Benz Türk’ün, Türkiye’deki 50. kuruluş yıldönümü vesilesiyle yenilikçi, sürdürülebilir ve yaratıcı fikirleri destekleyerek topluma veya çevreye fayda sağlayan, sosyal etkisi olan ve hayatı kolaylaştıran çözümler üreten yaklaşımları desteklemek amacıyla düzenlediği ve 59 ilden toplam 680 başvuru alan “50. Yılda 50 Startup” projesinin sonuçları jüri tarafından açıklandı.
“50 yıldır hayatı kolaylaştıran çözümler üretiyoruz”
“50. Yılda 50 Startup” ödül töreninde konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bildiğiniz gibi bu sene Mercedes-Benz Türk’ün 50. kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Bizim için çok önemli bir yıl. 50. Yılımızı kutlamak için neler yapabiliriz diye çok düşündük... Sosyal etkisi olan ve hayatı kolaylaştıran çözümler üreten yaklaşımların ülkemizde artarak devam edeceğini umarak yarışmamızı kazanan geçen tüm girişimcilerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.”
Mercedes-Benz Türk en doğru seçimleri yapabilmek için “50. Yılda 50 Startup” projesi kapsamında konusunda uzman jüri üyelerinin desteğini aldı. Startuplar konusunda öncü basın temsilcileri Ahmet Can Şit ve Timur Sırt jüride yer aldılar. Ayrıca Jüride sivil toplum kuruluşlarını temsilen Yaşama Dair Vakıf, sosyal girişim destekleme ağlarını temsilen Startupboothcamp İstanbul ve Impact Hub İstanbul da bulundu.
 “50. Yılda 50 Startup” yarışmasını kazanan 50 startup’ın isimleri şöyle: 
Ahmet Kuzubaşlı, Ali Selim Kayacan, Alp Onur, Alper Kutlu, Arda Aşkın, Armağan Ergün,  Ayşegül Yıldırım, Berhudan Aslan, Berkman Çavuşoğlu, Bülent Soypaçacı, Cenk Çorbacı, Çiler Ay Tek, Deniz İbanoğlu, Deniz Kazancı, Doğa Doğanay, Emre Kurt, Ercan Erciyes, Ertunç Çiriş, Ferhat İnçal, Gökhan Alpaslan, Gökhan Talat Tuna, Gülin Ölçer, Güney Köse, İsmail Cem Atalay, Kadir Can Kırkoyun, Kadir Demircioğlu, Kasım Gül, Lütfi Mutlu, Mahmut Durgun, Mehmet Atakan Foça, Mehmet Doğan, Mert Ergeneci, Mesut Keskin, Mirac Bal, Murat Aras, Oğuzhan Canım, Olcay Silahlı, Osman Baytaroğlu, Sarp Tomrukçu, Selma Türkal, Semih Çelik, Serhat Oran, Serkan Türkoğlu, Soner Alayurt, Soner Hacıhalıloglu, Talha Işık, Tamer Temizer, Umutcan Duman, Yağmur Burak Yaldız, Yücel Orkut Aktaş. (Fotoğraflı)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Mercedes-Benz Türk 50 yılında 50 startup’a 500 bin lira destek verdi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

21 Ekim 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:50
 • Güneş
  07:14
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:53
 • Akşam
  18:23
 • Yatsı
  19:43
Sayfa Başı