BURSA HABERLERİ

Meraya olta attılar

DHA
29.04.2017 - 14:25Son Güncelleme :
DHA

Berktuğ ÖNCÜ/BURSA, (DHA) - BURSA Büyükşehir Belediyesi ve Yıldırım Belediyesi'nin desteğiyle Bursa Millet Mahallesi Amatör ve Sportif Olta Balıkçıları Derneği (MCC-DER) tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında, bir merada buluşan balıkçılar, oltalarını en uzağa atmak için yarıştı. 
Merkez Yıldırım ilçesi Samanlı Mahallesi'ndeki bir merada gerçekleştirilen '1. MCC-DER Festivali ve Atış Yarışması'na 10 ilden katılan 80 balıkçı, 'Acemiler', 'Ustalar', 'Spotlar' ve 'İsabetli atış' kategorilerinde yarışmaya katıldı.  Balıkçılar, başlangıç noktasında sıralanarak, oltalarını en uzağa atmaya çalıştı. Oltaların ulaştığı noktada bekleyen hakemler ise mesafeleri ölçerek, kaydetti. Yarın da devam edecek yarışmada dereceye girenlere, öğle saatlerinde ödülleri verilecek.
MCC-DER Başkanı Selçuk Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, amatör ve sportif olta balıkçıları olarak balıkçılığın bir diğer yönü olan 'atış' üzerine yarışma düzenlemek istediklerini ve bununla ilgili başvuruları yaptıklarını söyledi.  Etkinliği, çevre il ve ilçelerinden bu hobiyle ilgilenenlerin yarışması için organize ettiklerini belirten Şimşek, şöyle konuştu:
"Yarışmanın amacı, bu hobinin gelecek yıllara uzanabilmesi için farkındalık oluşturmak. Devlet Su İşleri tarafından yazılmış kuralları olan bu hobiyi ve bilinçli avcılığı yaymak ve balıkçılığın gelecek nesillere bir hobi olarak kalması adına bu yarışmayı düzenliyoruz. Bugün İstanbul, Tekirdağ, Eskişehir, Kocaeli'nden ve çeşitli ilerden 80 yarışmacı var. Yarın saat 14.00'te gerçekleştirilecek ödül töreniyle yarışmayı sonlandıracağız." 
Şimşek, yarışmada atış sırasında kopan kurşunun 300 metre uzaklığa ulaşabildiğine dikkati çekerek, böyle bir göl ortamı olmadığını ve gölde uzaklık ölçümü yapılamadığını, bu yüzden yarışmanın merada gerçekleştirildiğini ekledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Meraya olta attılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 14 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meraya olta attılar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı