KONYA HABERLERİ

Meram’da haşereyle mücadele başladı

DHA
25.04.2017 - 12:23Son Güncelleme :
DHA

KONYA,(DHA)- MERAM Belediyesi, haşereyle mücadelede önemli bir yer tutan Larva mücadelesi çalışmalarına nisan ayı itibariyle başladı. 
Meram Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, 2017 yılı haşereyle mücadele çalışmalarında önemli bir yer tutan Larva mücadelesinin başladığı belirtilerek, “Haşereye yumurtlama döneminde müdahale edebilmek için öncelikli olarak larva mücadelesi yapıyoruz. Çünkü bu mücadele, haşereyle etkin mücadelenin temelini teşkil etmektedir. Bu maksatla haşerelerin üreme alanları olan su kanalları, havuzlar, su birikintileri,  organik atıkların bulunduğu yerler, çöp konteynerleri, gübrelikler, pazar . alanlar ekiplerimizce ilaçlanmaktadır” dedı.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Meram’da haşereyle mücadele başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 12 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meram’da haşereyle mücadele başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı