KONYA HABERLERİ

Meram’da Kentsel Dönüşümde İmza Süreci Başlıyor

IHA
09.08.2015 - 11:47Son Güncelleme :

MERAM BELEDİYE FATMA TORU, ÇAYBAŞI, HACI FETTAH VE AKSİNNE MAHALLELERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ'NDE VATANNDAŞLARI BİLGİLENDİRME SÜRECİNİN TAMAMLANDIĞINI VE PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN SÖZLEŞME İMZALAMA AŞAMASINA GEÇİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, Çaybaşı Mahallesi, Hacı Fettah Mahallesi ve Aksinne Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde vatandaşları bilgilendirme sürecinin tamamlandığını ve pazartesi gününden itibaren sözleşme imzalama aşamasına geçileceğini açıkladı.
Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Çaybaşı Mahallesi’nde bulunan ve Uluırmak Saka, Uluırmak Ali Hoca, Dr. Ziya Barlas ile Gazanfer Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi’nde vatandaşların bilgilendirildiği ofisi ziyaret etti.
KENTSEL DÖNÜŞÜMDE SÖZLEŞME DÖNEMİ
Daha yaşanabilir, çevre ve yaşam kalitesi yüksek bir Meram için kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Başkan Toru, “Çaybaşı Mahallesi, Hacı Fettah Mahallesi ve Aksinne Mahallesiyle ilgili yaklaşık 3 aydır devam eden kentsel dönüşümle ilgili bilgilendirme süreçleri tamamlandı. Pazartesi gününden itibaren sözleşmeleri imzalamaya başlıyoruz. Çaybaşı ve Aksinne Mahallelerinin yanı sıra 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanlar kapsamında afet riski ilan edilen Uluırmak Saka, Uluırmak Ali Hoca, Dr. Ziya Barlas Mahallelerindeki dönüşümle ilgili olarak vatandaşlarımızı bilgilendirme süreci de devam ediyor. İnşallah burada da birkaç haftaya kadar sözleşme imzalama sürecine ekiplerimiz başlamış olacak” dedi.
BAŞKAN TORU VATANDAŞLARI SÖZLEŞME İMZALAMAYA DAVET ETTİ
Küçük Aymanas ve Turgut Reis Mahalleleriyle ilgili olarak da çalışmaların tamamlandığını kaydeden Başkan Fatma Toru, “Bu mahallelerimizdeki dönüşüm ile ilgili olarak ekiplerimiz bilgilendirme süreçlerine başlayacak. Vatandaşlarımızın daha rahat bilgi alabilmesi ve süreçler hakkında daha sağlıklı bilgiye ulaşabilmesi adına kentsel dönüşüm ofislerinde ekiplerimiz sürekli olarak çalışmalarına devam ediyor. Biz de Meram Belediyesi olarak, ilçemizin daha güzelleşmesi, yaşam standartlarının yükseltilebilmesi için tüm çalışmalarımızı yaptık. Dönüşümlerin hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi ve inşaatların başlayabilmesi için vatandaşlarımızın sözleşmeleri hızlı bir şeklide imzalamaları gerekiyor. Tüm vatandaşlarımızı, sözleşmeleri imzalamak üzere kentsel dönüşüm ofislerimize davet ediyorum” diye konuştu.
Başkan Toru, ziyaret esnasında kentsel dönüşüm ofisindeki vatandaşlarla da sohbet etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Meram’da Kentsel Dönüşümde İmza Süreci Başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meram’da Kentsel Dönüşümde İmza Süreci Başlıyor haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Nisan 2018, Çarşamba
 • İmsak
  04:37
 • Guneş
  06:04
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  16:36
 • Akşam
  19:35
 • Yatsı
  20:56
Sayfa Başı