KONYA HABERLERİ

Meram’da Geri Dönüşüm Eğitimleri Başladı

IHA
24.02.2015 - 14:08Son Güncelleme :

KONYA’NIN MERKEZ MERAM İLÇE BELEDİYESİ TARAFINDAN “HER ATIK ÇÖP DEĞİLDİR! YARINLAR ÇÖPE GİTMESİN” SLOGANIYLA BAŞLATILAN EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLADI.

IHA

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından “Her Atık Çöp Değildir! Yarınlar Çöpe Gitmesin” sloganıyla başlatılan eğitim seminerleri başladı.
Meram Belediyesi tarafından “Her Atık Çöp Değildir! Yarınlar Çöpe Gitmesin” sloganıyla başlatılan eğitim seminerleri Gödene TOKİ Şehit Yunus Berber İlkokulu’ndaki programla başladı. Programa Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Harun Sönmez, Meram Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Görgülü, TOKİ Şehit Yunus Berber İlkokulu Müdürü İbrahim Nalbant, Gödene Mahallesi Muhtarı Salih Sert ve öğrenciler katıldı.
“ATIKLARIMIZI TEKRAR EKONOMİYE KAZANDIRMALIYIZ”
“Her Atık Çöp Değildir! Yarınlar Çöpe Gitmesin” sloganıyla ilçe genelindeki öğrencilere yönelik eğitim çalışmalarının startını verdiklerini belirten Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Gödene Mahallesi’ndeki konutlarda da bu konuyla ilgili eğitim verilecek. Dünyadaki kaynaklar sınırsız değil. Bu kaynakların tükeneceği bilinciyle atıklarımızı tekrar geri dönüşebilir hale getirmemiz gerekiyor. Dönüşebilir atıkların geri kazanımı ile doğal kaynaklarımızın korunması, enerji tasarrufu, çevre kirliliğinin önlenmesi ve gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir çevre bırakmayı arzu ediyoruz. Örneğin kullanılmış bir kağıdın tekrar kağıt imalatında kullanılması hava kirliliğini yüzde 70 ile 90 arasında, su kirliliğini de yüzde 35 oranında azaltıyor. 1 ton atık kağıdın kağıt hamuruna katılmasıyla birlikte 17 ağacın kesilmesine mani oluyoruz. Bu nedenle yavrularımız özellikle kağıt kullanırken israftan kaçınmalıdır çünkü bir ağacın yetişmesi çok zaman alıyor. Kullandığınız kağıtları geri dönüşüm kutularına atarak siz de ekonomiye katkı sağlayabilirsiniz. Okulunuzda koridora geri dönüşüm kutuları koyduk. Kağıt atıklarını, metal atıklarınızı ve plastik atıklarınızı ayrı kutulara atacaksınız. Bu sayede her atık çöp olmaktan çıkıp tekrar bizim kullanımımıza sunulacak” diye konuştu.
ÖĞRENCİLERE HEDİYELER DAĞITILDI
Başkan Toru, geri dönüşüm uygulamasındaki amaçlarının ilçe sınırları içerisindeki tüm resmi ve özel kuruluşlar, okullar, toplu konut alanları ve hastanelerdeki atıkları ekonomiye kazandırmak olduğunu vurgulayarak projeye verdikleri destekten dolayı öğrencilere teşekkür etti.
Gödene Mahallesi Muhtarı Salih Sert ile Gödene TOKİ Şehit Yunus Berber İlkokulu Müdürü İbrahim Nalbant da birer konuşma yaparak bu projeyi Gödene Mahallesi’ndeki bir okuldan başlattığı için Başkan Toru’ya teşekkür etti.
Meram Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Şaban Dişçi de, geri dönüşümle ilgili yaptıkları hizmetler hakkında sunum yaptı. Geri dönüşümle ilgili sunumdan sonra Başkan Toru ve diğer protokol üyeleri öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Meram’da Geri Dönüşüm Eğitimleri Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 14 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meram’da Geri Dönüşüm Eğitimleri Başladı haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:24
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:11
Sayfa Başı